Вівторок, 19 Березня, 2024

Хмельницький став лідером із забезпечення житлом воїнів АТО та їх сімей

Місто Хмельницький знову стало кращим, цього разу із якості забезпечення житлом воїнів АТО і їхніх родин. Це питання обговорювалось на маріупольському Всеукраїнському форумі із ветеранами та органами місцевого самоврядування, повідомив хмельницький міський голова Олександр Симчишин на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук. 

Як сім’ї воїнів отримують нові квартири 

Як пише мер Хмельницького, більш ніж 200 сімей уже стали власниками нового житла. Сертифікати на нові квартири, а також ордери і ключі від них вручаються кожного із святкових днів: на День Незалежності, День Збройних Сил України, День Героїв, День Міста, День Добровольця та у дні  військових частин і т.д.

У Хмельницькому це проходить так:

  • шляхом вручення сертифікатів на житло від компаній-забудовників;
  • першочергового надання квартир учасникам війни, які трудяться у бюджетних установах чи комунальних підприємствах;
  • шляхом повної компенсації вартості квартири, що спеціальна комісія розраховує за певною формулою;
  • співфінансуванням купівлі житла (учасники бойових дій в АТО /ООС, які далеко в черзі, в змозі купити квартиру, сплативши 50% від її вартості);
  • наданням житла, що отримане за рахунок пайової участі від забудовників. 

Які ще питання піднімались на форумі

У форумі приймали участь військові та місцева влада різних регіонів України. Тут 

обговорювали болючі питання щодо реабілітації учасників АТО. Так, говорили про відкриття центрів психологічної допомоги воїнам, які боронили Україну на Сході. Наразі, єдиний такий державний заклад є тільки у Києві. Як розповіла головна лікарка ветеранського шпиталю “Лісова поляна” Ксенія Возніцина, кожного дня поступають люди у хронічних станах, які не можуть отримати допомогу вдома. Тому такі маленькі амбулаторні центри мають бути у районах і невеликих містах. 

Як сказав міський голова Львова, учасники війни на Сході повинні бути забезпечені допомогою та медичною підтримкою до кінця свого життя. 

Багато говорили і про підприємництво учасників бойових дій в АТО. Як розповів засновник Антон Колумбет, треба працювати над саморозвитком, не чекаючи державної допомоги. Він розповів, що після прибуття з фронту декілька місяців просидів вдома. А потім разом із побратимами відкрив м’ясний бізнес. 

Зі свого боку регіони можуть розробити освітні та медичні програми соціального спрямування. Але й тут не все однозначно, так як деякі області багатші і мають більше можливостей, ніж інші. На цьому наголосив мер Житомира Сергій Сухомлин. 

Коментарі Олександра Симчишина щодо форуму

Олександр Симчишин подякував учасникам та організаторам  ‘’Всеукраїнського діалогу Ветерани-громада’ за конструктивну бесіду. ВІн виявив бажання і в подальшому займатися вивченням досвіду колег та ділитися власними напрацюваннями. 

Усі добровольці і військовослужбовці, всі захисники та їхні сім’ї мають відчувати дбайливе ставлення держави та громади та їх підтримку. Адже  саме завдяки їм ми зараз маємо змогу розбудовувати успішне місто, свою область та Україну в цілому. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.