Четвер, 23 Травня, 2024

Як хмельничанам отримати компенсацію за поселення внутрішніх переселенців

Третій місяць війни в Україні. Третій місяць болю, сліз, страху, тривоги. Українці вже звикли до нових реалій. Але як можна звикнути до війни? 

Мільйони українців були змушені покинути свої домівки та шукати інше житло. Понад 30 тисяч вимушених переселенців знайшли прихисток у місті Хмельницькому. Переселенці орендують квартири, будинки, залишаються у родичів. Багато подолян надають житло переселенцям безкоштовно, адже розуміють, що не всі мають кошти. Але держава йде на зустріч таким господарям та здійснює компенсацію за поселення внутрішніх переселенців. Більше інформації читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Компенсація за житло-комунальні послуги від держави

Як інформує “Суспільне” жителі 33-х територіальних громад Хмельницької області надали житло вимушеним переселенцям безкоштовно. За це вони отримують компенсацію за житлово-комунальні послуги і вже подали необхідні документи. Загалом, це 1024 господарі і вони в місяць отримають 450 гривень за кожну людину, якій надали житло.

Анатолій Барановський один з господарів, який прихистив у двох кімнатах свого будинку чотирьох осіб. Люди приїхали з зони бойових дій з чотирма котиками та собакою. Анатолій зазначає, що він не був проти домашніх тварин, адже з кожним може статися. 

Як отримати компенсацію

Якщо ви безкоштовно поселили переселенців, то необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування. Це варто зробити на наступний день після поселення. Потрібно зазначити, що переселенці мають бути офіційно зареєстровані та мати довідку внутрішньо переміщеної особи. Крім цього необхідно мати такі документи:

  • Подання від власника, що безкоштовно поселили вимушених переселенців.
  • Копії документів всіх осіб, які зазначені в заяві.
  • Документи, що засвідчують власність на житло.

Додамо, що таку заяву потрібно подавати кожного місяця. 

Будівництво житла для переселенців

Ми чудово розуміємо, що люди не можуть постійно жити в приймах. Ми не знаємо коли настане мир, коли зможуть відбудувати житлові будинки та об’єкти інфраструктури У Бучі, Гостомелі, Харкові, Києві, Чернігові, Маріуполі… Саме тому Хмельницька влада планує будівництво 2600 квартир у яких зможу проживати близько 6 тисяч людей. 

За словами чиновників, будинки планують будувати невеликі, на кілька поверхів аби не залучати великогабаритний транспорт. Крім того, навіть розглядають локацію де будуть будуватися будинки – територія між мікрорайоном Гречани та селом Олешин. У планах будівництво невеликих однокімнатних та двокімнатних квартир. 

Поки що це тільки плани, які має затвердити уряд.  

Щодня наша область приймає близько тисяч  вимушених переселенців. Влада, волонтери та небайдужі подоляни намагаються зробити все можливе аби наші гості почували себе комфортно та головне в безпеці.

Миру всім нам! 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.