50 днів триває повномасштабна війна в Україні. За цей час ми зазнали багато болю, втрат та горя. Ворог зруйнував наші населені пункти, будинки, об’єкти інфраструктури. Мільйони українців були змушені покинути свої домівки та поїхати за кордон або на захід країни. Чимала кількість внутрішніх переселенців зупинилися у Хмельницькому. Це неозброєним оком помітно, адже збільшилась кількість автівок, населення. Сьогодні ми поговоримо чи вистачає житла у Хмельницькому переселенцям. Більше інформації читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Компенсація від держави
У обласний центр приїхало понад 30 тисяч внутрішніх переселенців. В основному, це люди з Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Маріуполя, Харькова, Києва та інших населених пунктів де відбуваються активні бойові дії. Також велика кількість українців залишаються у Хмельницькому транзитом на кілька днів. В основному, внутрішні переселенці, які приїхали у наше місто на тривалий термін орендують житло. Проте 600 власників квартир, будинків у Хмельницькій територіальній громаді безкоштовно поселили у себе біженців з інших регіонів. Власники цих помешкань можуть отримати компенсацію за це від держави: 450 гривень за кожну прийняту особу. Але є один момент – вимушені переселенці мають бути зареєстровані, як внутрішньо переміщені особи через додаток “Дія”.
Оренда житла подорожчала
Що стосується оренди житла, то переселенцям з кожним днем все важче знайти квартири чи будинки. Як інформує волонтерка та ріелтор Наталія Паламарчук з посиланням на “Суспільне” є власники, які під час війни підняли вартість на житло на 1-2 тисячі гривень. Проте є й такі, які збільшили орендну плату з 5 тисяч гривень до 8 тисяч гривень.
Нагадаємо, що у березні місяці у хмельницьких пабліках були оголошення де оренда одно та двокімнатної квартири коштувала 18 та 25 тисяч відповідно. Проте на завищення цін відреагувала місцева влада. Представники міської ради особисто телефонували по таких оголошеннях та проводили роз’яснювальну роботу. Також мер Хмельницького Олександр Симчишин зазначив, що такі кваритири будуть відключені від водопостачання, водовідведення та електроенергії.
Центри допомоги
Хто не планує залишатися у Хмельницькому на тривалий термін і не має де переночувати кілька діб, може звернутися до центру допомоги. Ним опікується відома телеведуча, волонтерка Леся Нікітюк. Вже понад місяць на базі однієї з хмельницьких шкіл працює центр допомоги для переселенців. Тут можна залишитися на кілька днів. У центрі тричі годують, можна прийняти душ, відпочити. Також у закладі є ігровий куточок для дітей.
Потрібно зазначити, що у Хмельницькому є багато таких центрів де можна безкоштовно знайти прихисток.
Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і ви зробили правильні висновки.