Субота, 27 Квітня, 2024

Історія мікрорайону Озерна 

Хмельницький — затишне, красиве місто, яке розташоване на заході України. Обласний центр славиться одним з найбільших речових ринків. Але крім того, у нас гарне, зелене місто. Є красиві парки, сквери, облаштована набережна, все більше будується торгових центрів, сучасних багатоповерхівок. З кожним роком Хмельницький стає все сучаснішим, але кожен будинок, кожна вулиця, кожен магазин має свою історію. Сьогодні ми поговоримо про найновіший мікрорайон міста — Озерну. Як розвивався цей район читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Історія створення

Озерна вважається наймолодшим мікрорайоном в місті. Тут багато сучасних багатоповерхівок, живе велика кількість молодих сімей з дітьми. Всі в місті знають цей житловий масив. А ось історія мікрорайону розпочалася у 1977 році. Саме в цьому році був розроблений проєкт забудови району в місті Хмельницькому. Але ось перші будинки з’явилися наприкінці 80-х років минулого століття. До речі, перша офіційна назва була — “Північний мікрорайон”. Але ця назва не прижилася і хмельничани почали називати район міста саме Озерна. Існує два варіанти походження назви. Перший варіант — назва походить від однойменної вулиці з якої розпочинається мікрорайон. Другий варіант — житловий масив отримав таку назву через розташоване в мікрорайоні озеро. 

Основні вулиці Озерної

Наприкінці 1980-х років були сформовані основні вулиці Озерної:

  • Вулиця Панаса Мирного з’явилася у 1988 році. Вулиця названа на честь відомого українського письменника і тут зосереджено, в основному, багатоповерхівки.
  • Вулиця Максима Залізняка виникла у 1990 році. 
  • Вулиця Кармелюка.
  • Вулиця Озерна.
  • Вулиця Лісогринівецька.
  • Старокостянтинівське шосе.
  • Вулиця Січових стрільців.

Інфраструктура мікрорайону 

Разом з житловими будинками у мікрорайоні будувалися навчальні заклади, магазини та інші об’єкти інфраструктури. На Озерній, на початку 90-х років були збудовані дитячі садочки № 56, № 29, середнє професійне училище № 9. У 1990 році була збудована єдина школа  у мікрорайоні (до 2021 року) № 28. Також був побудований спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки, який розташований на вулиці Озерній. Дитяча музична школа з’явилася у житловому масиві, по вулиці Кармелюка, у 1995 році. А наступного року на цій ж вулиці відкрили бібліотеку-філію № 8 Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.

Також у житловому масиві збудували два ЖЕКи: № 7 та № 3. 

У 1997 році, на честь 20-річчя мікрорайону, було побудовано тролейбусну лінію до вулиці Залізняка. Такі зміни сподобалися жителям Озерної, адже стало простіше добиратися до інших мікрорайонів міста. Спершу функціонував лише маршрут № 6, потім запустили маршрути № 11, 11а та 12. Через два роки лінію продовжили до вулиці Кармелюка. Так як Озерна постійно розвивалася та розбудовувалася, то у 2002 році тролейбусну лінію продовжили до кінця забудови. А у 2005 році були додані нові маршрути: № 2а, 3 та 10.

Можновладці не забули і про медицину. У 2000 році відкрито не лише першу в мікрорайоні Озерна, а й першу в місті амбулаторію сімейної медицини.

Зміни після 2010 року

У місті Хмельницькому багато новобудов. У кожному мікрорайоні будуються багатоповерхівки з шаленою швидкістю. Озерна — не є виключенням. Дуже багато будинків збудовано та здано в експлуатацію. Але будівельні крани не полишають житловий масив. 

У 2014 році міська влада внесла зміни у реєстр вулиць Хмельницького та доповнила інформацію про вулицю Січових стрільців. Ця вулиця з’єднала вулиці Панаса Мирного та Старокостянтинівське шосе. А рух вулицею був відкритий у вересні 2020 року. 

Нова вулиця у мікрорайоні була відкрита також у 2015 році. Вулиця Джохара Дудаєва була названа на честь першого президента Чеченської Республіки Ічкерія.

У 2017 році була відкрита нова поліцейська станція у мікрорайоні. Також на Озерній з’явилася ще одна амбулаторія сімейної медицини. 

Звісно, крім житлових будинків поступово почали з’являтися торгові центри, супермаркети, заклади харчування. Але їх кількість не така велика, як в інших мікрорайонах. 

Зони відпочинку

Ми неодноразово писали, що Хмельницький зелене та затишне місто. У нас багато парків, скверів, є місця для дозвілля. У мікрорайоні Озерна також є цікаві локації. 

  1. Зона навколо озера. Міська влада облаштувала водойму: покладена бруківка, встановлені лавки, ліхтарі, посіяний газон, для дітей встановили ігрову зону та батути. Щодня біля озера відпочивають хмельничани. Особливо велика кількість людей на вихідні. 
  2. Алея міст побратимів. У квітні 2015 року було висаджено 14 берізок, які символізують міста-побратими. Алея знаходиться на вулиці Панаса Мирного.
  3. Лісогринівецький ліс. Мікрорайон межує з Лісогринівецький лісом. Поруч збудовані новобудови, тому жителі житлового масиву мають змогу гуляти лісом, дихати свіжим повітрям, організовувати пікнік. У лісі навіть є невеликий дерев’яний майданчик, який збудували небайдужі жителі району. Щоправда, його постійно руйнують вандали. 

Проблеми мікрорайону Озерна 

У кожному житловому масиві є свої плюси та мінуси. Озерна також має свої проблеми. Основна проблема — мала кількість навчальних закладів. Мікрорайон вважається густонаселеним і тут живе велика кількість молодих сімей з дітьми. Відповідно навчальні заклади всі переповнені.

У 2019 році у мікрорайоні відкрили новозбудований дитячий садок. Дошкільний навчальний заклад розрахований на майже 400 вихованців. На території садочка є сучасний дитячий майданчик з протиударним покриттям, встановлені каруселі, гойдалки, драбини. 

Також у мікрорайоні багато років функціонує приватний дитячий садок “Щасливе дитинство”. Але незважаючи на всі дошкільні навчальні заклади, жителі Озерної змушені возити малечу у інші садочки міста, адже місць в ДНЗ, поруч з місцем проживання, не має. 

Така ж ситуація з школами. До 2022 року в мікрорайоні функціонувала одна школа — НВО №28. У 2020 році НВО визнано рекордсменом, адже тут навчається найбільша кількість учнів по всій Україні. На 1 вересня 2021 року в навчальний заклад було набрано 11 перших класів. Батьки Озерної скаржаться на навчальний заклад і справа не лише у великій кількості учнів. Навчальний заклад має непривабливу прибудинкову територію: відсутність зони відпочинку для дітей, обшарпані піднавіси, відсутність лавок, погане асфальтне покриття тощо. 

У грудні 2021 року у мікрорайоні відкрили новозбудовану початкову школу. Ця школа розрахована для учнів 1-4 класів і частину учнів перевели з НВО № 28. Загалом, школа розрахована на 800 школярів. Навчання у новій школі розпочалося у січні 2022 року. 

Відсутність паркінгу — ще одна біль жителів Озерної. Велика кількість новобудов у яких проживають, в основному, молоді люди. Майже в усіх є автівки. А ось про відповідний  паркінг забудовники не подумали. Саме тому усі наявні парковки переповнені, мешканці самовільно встановлюють металеві паркани аби автовласники не паркували автівки з сусідніх дворів.

Ось така історія та сьогодення найновішого мікрорайону у місті Хмельницькому. У місті ще є багато житлових масивів, але це вже матеріал для зовсім іншої статті.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і ви зробили відповідні висновки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.