Неділя, 19 Травня, 2024

Компанія EPAM Systems у Хмельницькому

Хмельницький поступово стає впливовим ІТ-центром. У нашому місті працює багато компаній пов’язані з новітніми технологіями, створений ІТ кластер, все частіше розпочинає роботу великий бізнес. Сьогодні ми поговоримо про міжнародну компанію EPAM Systems та як вона розпочала працювати у Хмельницькому. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Історія створення компанії

EPAM Systems вважається найбільшою ІТ компанією в Україні. А взагалі EPAM — це американська публічна компанія, яка була заснована у 1993 році. Її акції котируються на Нью-Йоркській біржі, а вся, звітність є у відкритому доступі. Компанія постійно розвивається та розширює свої представництва, тому у 2005 році EPAM Systems увійшла на український ринок. Поступово офіси EPAM почали з’являтися у багатьох містах України. Цьому сприяє багато факторів. Один з них — всесвітня падемія. Адже карантин, локдаун спонукали бізнес перейти на діджитал. Відповідно попит на ІТ послуги в Україні зростають. Зростає і кількість фахівців, які працюють у компанії: понад 13 500 спеціалістів.

Хмельницький — місто “айтішників”

У минулому столітті Хмельницький називали місто “базарників”. Часи змінилися і у 20-роках 21 століття наш обласний центр називають містом “айтішників.  Все через велику кількість фахівців. EPAM Systems зайшла на ринок Хмельницького у 2021 році коли почали активно співпрацювати з спеціалістами дистанційно. Адже Covid-19 продемонстрував українцям та хмельничанам, що не обов’язково працювати в офісі. Є багато працівників, які можуть виконувати свої обов’язки онлайн. Саме тоді керівництво компанії побачило перспективу і вирішило відкрити офіс у Хмельницькому. Тим більше, що наш обласний центр на той час входив до ТОП рейтингу Forbes за відкритістю до бізнесу. А ще у Хмельницькому розвинений ринок ІТ-спеціалістів. Є досвідчені фахівці, а є й ті, які лише розпочинають свою кар’єру. Проте керівництво EPAM співпрацює з різними кандидатами та дає можливість працювати у відомій компанії всім хто бажає розвиватися. 

Потрібно зазначити, що EPAM Systems працює з відомими світовими брендами, а серед партнерів – Google та AWS. Саме тому міській владі вигідно аби хмельницька молодь працювала у пристойній компанії на рідній землі. Адже таким чином молоді люди не будуть залишати місто, країну. Натомість айтішники будуть ходити у хмельницькі магазини, кав’ярні, купувати житло у Хмельницькому, а не в Києві, платити податки.

У 2022 році офіс EPAM Systems у місті Хмельницькому відкрили. Виявилося, що в обласному центрі велика кількість Project Manager та дизайнерів. У планах EPAM розширити своє представництво, тому підписали угоду з Хмельницьким національним університетом щодо співпраці.

EPAM і благодійність

EPAM Systems крім розвитку ІТ-сфери займається також благодійністю. У 2021 році через благодійну організацію “Карітас Хмельницький”  було передано понад сто одиниць техніки до сільських шкіл Хмельницької області. Також техніка була передана Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, який у 2022 році переїхав до Кам’янця-Подільського. 

У 2022 році EPAM Systems через благодійну організацію  “Карітас Хмельницький” переказав сто тисяч гривень для закупівлі продуктових наборів внутрішнім переселенцям.

ІТ-сфера активно розвивається не лише на території Хмельницької області, а й на території України. Великі, потужні компанії, які працюють на території Хмельницького це нові робочі місця, співпраця з університетами міста, розвиток кваліфікованих спеціалістів, надходження у місцевий бюджет.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.