Неділя, 13 Жовтня, 2024

Переселенці знаходять прихисток у храмі Хмельниччини 

Третій місяць триває війна на території України. Війна, яка змушує нас багато плакати,  молитися, а також ненавидіти. Українці почали ненавидіти тих хто забрав у нас щасливе життя: затишний дім, улюблену роботу, новий навчальний заклад, рідних, яких більше не побачимо… 

Мільйони українців були змушені покинути власні оселі та стати вимушеними переселенцями. Понад 30 тисяч українців зупинилися у Хмельницькому, значно більше в області. Переселенці орендують квартири, будинки, зупиняються у друзів, родичів. Також у регіоні працюють центри допомоги, які організовані в навчальних закладах, спортзалах, храмах. Сьогодні ми поговоримо про те, як переселенці знаходять прихисток у католицькому храмі у Летичеві. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Санктуарій Летичівської Богородиці – пам’ятка архітектури та окраса селища

Санктуарій Летичівської Богородиці прекрасний храм, який знаходиться у смт. Летичів і він є місцем паломництва багатьох віруючих з усіх куточків України та світу. А на сьогоднішній день тут приймають переселенців з окупованих територій та де відбуваються активні бойові дії. За словами настоятеля парафії та хранителя храму Адама Пшивуські с писаланням на “Суспільне”  в санктурії зупинилося на нічліг понад 500 українців. 

Отець Адам Пшивуські у Летичеві проживає майже два десятки і весь цей час займається гуманітарною допомогою та моральною підтримкою. Коли в країні розпочалася повномасштабна війна, то отець Адам (поляк за національністю) вирішив залишатися в Україні та і далі допомагати українцям. 

Люди залишаються переночувати 

Католицький храм розташований поблизу траси через яку люди їдуть на захід країни або за кордон. Перед Летичевом були черги з автівок у 30 кілометрів. Тому у санктуарії приймають на нічліг багато подорожуючих.

Отець Адам роздав свій номер телефону соціальним службам, залишив на блокпостах аби у разі потреби переселенці мали де залишитися на кілька днів. 

Також у храмі збирають допомогу, яку відправляють на фронт: медичні засоби, ковдри, одяг. 

Нагадаємо, що поруч з Летичевом розташований відомий історико-культурний заповідник “Меджибіж”, який також приймає вимушених переселенців. У замку мають змогу переночувати, поїсти та навіть прийняти душ. Людям надають чисту постіль, спальні мішки. Крім прихистку всі охочі можуть відвідати фортецю та ознайомитися з її історією. Вхід – безкоштовний. У Меджибізькій фортець щодня можуть прийняти до 50 осіб.

Як бачимо в Хмельницькій області волонтери та небайдужі подоляни надають українцям безкоштовний прихисток. Звичайно, це не віп-апартаменти, проте благодійники намагаються створити всі умови аби подорожуючі могли комфортно переночувати.

Українці вже втомилися від війни. Всі хочуть миру, проте коли він настане ніхто не знає. Всім терпіння та сил пережити цей нелегкий період. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.