Середа, 8 Травня, 2024

У Хмельницькому презентують стріт-арт проєкт «Вони любили наше місто. А ти?»

Цього тижня у Хмельницькому презентують проєкт «Вони любили наше місто. А ти?». Захід відбудеться у п’ятницю, 9 липня, на вулиці Проскурівській, біля міського Будинку культури. Перша історія в рамках проєкту буде стосуватися Бориса Шильмана. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Стріт-арт проєкт «Вони любили наше місто. А ти?»

Хмельничанам розкажуть про видатних особистостей Проскурова-Хмельницького. У п’ятницю, 9 липня, на вулиці Проскурівській, біля Будинку культури, презентують стріт-арт проєкт, який називається «Вони любили наше місто. А ти?». Захід розпочнеться о 16:00.

Мета цього проєкту полягає в тому, щоб ознайомити містян з видатними постатями, які колись жили у Проскурові-Хмельницькому. Усі бажаючі матимуть змогу більше дізнатися про історію рідного міста.

Цикл заходів розпочнеться з розповіді про Бориса Шильмана – власника театру у Проскурові. Хмельничани матимуть змогу довідатися про життя Бориса Шильмана та функціонування першого театру у Проскурові.

Відвідувачі зможуть також ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «За лаштунками проскурівського театру». У рамках проєкту презентують фотовиставку «Старе – нове місто». Цього дня буде представлена виставка фотографій Леоніда Западенка «Старий Проскурів». Крім того, на хмельничан чекатимуть тематичні фотозони, цікаві розваги, невеличкий концерт та театралізований екскурс.

Стріт-арт проєкт є складовою програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін».

Театр Шильмана

Фото 1960-х років. Приміщення колишнього театру Шильмана

Театр Шильмана знаходиться на вулиці Проскурівській, 43. З 1960 року – це міський Будинок культури. Колись на сцені театру виступали державні, військові та культурні діячі. Це – перший театр Проскурова. Свою роботу він розпочав у 1892 році. Це одна з найстаріших на визначних пам’яток архітектури місцевого значення минулого століття. Про це повідомляє управління культури і туризму Хмельницької міської ради.

Будівля театру була дерев’яною і не обладнаною належним чином. Через це відомі театрали не мали бажання приїжджати до Проскурова і виступати на сцені театру. Тому Борис Шильман вирішив збудувати нову будівлю театру, яка запрацювала у 1907 році. Згодом ця споруда стала культурним осередком міста. Тут активно вирувало мистецьке життя, а свої найкращі вистави демонстрували колективи з Києва та Одеси. У театральному дворику діяв готель для акторів з інших міст та країн, а також працював затишний ресторан.

У 1919-1920 роках у театрі Шильмана проводилися засідання Уряду УНР та Директорії. У 1920 році театр націоналізувала радянська влада. Тут влаштовували партійні заходи, мітинги, пленуми, сесії. У 1925 році будівлю передали колективу Українського державного драматичного театру.

Тепер приміщення колишнього театру Шильмана використовується як міський Будинок культури. Тут проводяться театральні вистави, концерти, соціальні акції, виступають команди КВК тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.