Сьогодні, 8 грудня, у Хмельницькому, презентували новий проєкт, який називається “Оголені”. В його рамках планують відновити історичні будівлі Хмельницького. На це з міського бюджету виділять 30 тисяч гривень. Далі на khmelnytskyi-future.
Дизайн-код Проскурівської
У багатьох людей Хмельницький асоціюється лише з найбільшим речовим ринком. Сюди приїжджають мешканці різних куточків України, щоб придбати одяг, взуття, текстиль, товари для дому та багато іншого. Дехто досі вважає, що у Хмельницькому немає нічого цікавого, відсутні історичні цікаві місця для прогулянок. Однак такі стреотипні уявлення вже давно застаріли. Будівлі Хмельницького мають цікаву історію. Кожна з них є особливою, неповторною та унікальною. За яскравими вивісками у центру міста приховані фасади будівель, які є пам’ятками архітектури.
Нагадаємо, що на Проскурівській вже почали замінювати вивіски, які не відповідають дизайн-коду. Часто вивіски є досить громіздкими, не естетичними, занадто яскравими та псують вигляд будівель та загальне враження від міста. Перенасичення будівель вивісками створює інформаційний шум. Тому заплановано покращити зовнішній вигляд будівель, зробити вивіски більш лаконічними, а їхній дизайн – спокійним. Літери вивісок повинні бути об’ємними. Площа вивісок повинна не перевищувати трьох метрів.
Вчора, 7 грудня, в Управлінні архітектури, поділилися першими результатами по впровадженню дизайн-коду вулиці Проскурівської. На своїй сторінці у соцмережі місцеві архітектори додали світлини, на яких видно, як змінився вигляд будівель після того, як оновили або забрали деякі вивіски.
Хмельничани вважають ідею із заміни вивісок важливою та актуальною. Зокрема, громадський активіст, директор “Молодіжного центру” Владислав Гребенюк вважає таку ініціативу чудовою і каже, що за діяльністю архітекторів приємно спостерігати.
Проєкт “Оголені”
Сьогодні, 8 грудня, Агенція розвитку Хмельницького презентувала масштабний проєкт під назвою “Оголені”. Наразі у Хмельницькому налічується менше півсотні будівель, які є зразками унікальної архітектури XIX – початку XX століть. Протягом тривалого періоду часу ці будинки змінилися. Як би вони могли виглядати зараз, якщо забрати вплив десятиліть? Саме таку ціль поставили перед собою ініціатори проєкту “Оголені”. Директорка Агенції розвитку Хмельницького Леся Герасимчук розповіла, що мета проєкту полягає в тому, щоб продемонструвати ці історичні будівлі у тому первісному вигляді, в якому їх задумували автори. Саме тому проєкт отримав таку назву “Оголені”, тобто такі, які позбулися вивісок, реклам, добудов тощо. Про це йдеться в сюжеті МТРК “Місто”.
Сьогодні у мистецькій залі дитячої художньої школи відбулася панельна дискусія в рамках проєкту “Оголені”. Вона стала першим етапом реалізації цього проєкту. До заходу долучилися спікери з різних куточків України. Вони поділилися з присутніми успішним досвідом реалізації схожих проєктів.