Субота, 22 Червня, 2024

У Хмельницькому завершився прийом заявок в рамках програми «Громадські ініціативи»

У Хмельницькому завершився прийом заявок в рамках програми «Громадські ініціативи». Цього року на реалізацію ідей від хмельничан передбачено 1 мільйон 200 тисяч гривень. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Громадські ініціативи

З 1 березня по 1 квітня в управлінні економіки Хмельницької міської ради приймали заявки на участь у конкурсі «Громадські ініціативи». Начальниця управління економіки Оксана Новодон розповіла, що протягом місяця надійшло 36 заявок від небайдужих хмельничан на загальну суму близько п’яти мільйонів гривень. Тепер комісія проаналізує ідеї, запропоновані містянами, та визначить, які саме будуть реалізовані у Хмельницькому. Бюджет одного мікропроєкту у цьому році не повинен перевищувати 200 тисяч гривень. З бюджету готові виділити кожному із переможців конкурсу 85% суми, яка необхідна для реалізації тієї чи іншої ідеї. У бюджеті громади цього року передбачали 1 мільйон 200 тисяч гривень на втілення проєктів. Про це йдеться у сюжеті МТРК «Місто».

Цього року пріоритетним напрямом реалізації «Громадських ініціатив» визначено «Креативна громада». Це означає, що фінансування отримають ті мікропроєкти, які відповідають критеріям новизни, ініціативності та творчого підходу. Під час засідання комісії будуть розглядати відповідність мікропроєктів умовам програми «Громадські ініціативи». А вже 14 квітня під час засідання визначатимуть, чи відповідають проєкти пріоритетним напрямкам програми.

Оксана Новодон прогнозує, що цього року вдасться втілити у життя не більше десяти ідей.

Що вже реалізували у Хмельницькому в рамках «Громадських ініціатив»

Додамо, що програма «Громадські ініціативи» впроваджується у Хмельницькому з 2016 року. За цей час вдалося реалізувати десятки цікавих ідей хмельничан. Серед них: різноманітні яскраві мурали на будівлях міста, 3D-путівник по Проскурову, фестиваль «MO/DNI», «Американський пікнік», гастрономічний фестиваль «Проскурів», арт-лавочки у парку ім. Чекмана, анімаційна лабораторія та багато інших. Завдяки участі у цій програмі ініціативні хмельничани мають змогу запропонувати власні цікаві, корисні та креативні ідеї на користь міста. Вони можуть стосуватися сфери культури, освіти, ЖКГ, спорту, медицини тощо. Втілення пропозицій хмельничан сприяє розвитку міста. Хмельницький щороку змінюється на краще, з’являються нові місця для відпочинку, занять спортом, розвивається велоінфраструктура.

Нагадаємо, що минулого року на конкурс «Громадські ініціативи» було подано 40 мікропроєктів. З них обрали тринадцять, а реалізували – дванадцять ідей. Серед них: мікропроєкти «Барвисте дозвілля», «Дотик до природи руками особливих» (реалізовано частково), «Створення лабораторії стартапів», «Подаруймо особливим радість», «Мережа солідарності», «Сап спорт», «Громадський моніторинг якості повітря міста Хмельницького».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.