Субота, 22 Червня, 2024

У Хмельницькому облаштовують тротуар та велодоріжку

У місті Хмельницькому за останні роки з’явилося багато велодоріжок. Це, звичайно, великий плюс. Адже після запровадження карантинних обмежень деякі хмельничани пересіли на велосипеди. Зовсім скоро в обласному центрі з’явиться ще одна велодоріжка. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Ремонтні роботи на вулиці Трудовій

Вже розпочалися ремонтні роботи із влаштування велодоріжки по вулиці Трудовій. З однієї сторони вулиці вже відремонтований тротуар та покладена тротуарна плитка ( 767 м2). З іншої сторони — завершуються роботи по облаштуванню велосипедної та пішохідної доріжки. Також поблизу оновили зупинку громадського транспорту — влаштували посадковий майданчик для зручності хмельничан. 

Додамо, що переважна частина велодоріжок в Хмельницькому зорієнтована у центральній частині міста та у мікрорайоні Виставка. Орієнтована протяжність доріжок складає більше 6 кілометрів. 

Яка користь від велосипеда?

Як було зазначено вище — все більше містян пересідають із громадського транспорту на двоколісного залізного коня. Це не лише зручно, а й корисно для здоров’я. 

  1. Позитивний вплив на нервову систему. Якщо у вас напружена робота, тоді велосипед вам необхідний. Повільна їзда (особливо за містом) заспокоює нервову систему. Крім цього, під час поїздки можна послухати музику, аудіокнигу, обдумати подальші робочі плани.
  2. Серцево-судинна система. Під час велотренування тренується серцевий м’яз та зміцнюються судини. Саме тому медики рекомендують кататися на велосипеді людям у яких є варикозне розширення вен. Також любителі велоспорту знижують ризик інфаркту міокарда.
  3. Дихальна система. Це прекрасна можливість оздоровитися. До речі, катайтеся на велосипедах з сім’єю. Особливо з дітьми. Це корисно для дихальної системи: покращується вентиляція легенів, зменшується ризик захворювань дихальних органів.
  4. Опорно-руховий апарат. Під час їзди на залізничному коні працюють майже всі м’язи. А особливо м’язи спини, ніг, сідниць, пресу. Взагалі, велоспорт чудово підійде тим хто хоче позбутися зайвих кілограмів, тому що в організмі поліпшується обмін речовин.

Крім цього, велосипед — це швидкість. Хмельницький поступово перетворюється на місто-заторів. Велика кількість людей на зупинках, карантинні обмеження, постійні затори змушують хмельничан задуматися над купівлею велосипеда. Все тому, що у годину-пік добиратися до місця призначення на громадському транспорті чи автівці доведеться годину. Набагато швидше коли ви їздите на велосипеді. Крім цього, двоколісний кінь — це ще неабияка економія. Обслуговування автівки та велосипеда це незрівнянні речі. Тим більше, що плата за проїзд у громадському транспорті систематично збільшується.

А які ваші думки щодо велосипедних доріжок в обласному центрі? Чи достатньо їх в Хмельницькому? Чекаємо від вас зворотного зв’язку у соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.