П’ятниця, 14 Червня, 2024

Паперовий світлофор встановили мешканці Ружичної

Мешканці мікрорайону Ружична вже кілька років намагаються достукатись до влади з проханням встановити світлофор по вулиці Кам’янецькій. Щоб нагадати про свою проблему, містяни встановили тут паперовий регулювальник руху. Далі на khmelnytskyi-future.

Паперовий світлофор замість справжнього

Хмельничани з мікрорайону Ружична встановили на нерегульованому пішохідному переході по вул. Кам’янецькій бутафорний світлофор. Виготовили його з паперу та приладнали до стовпа разом із “подякою” хмельницькій міській владі, повідомляє  “Перший Подільський”.

Болюче питання місцеві мешканці хотіли вирішити шляхом створення петиції до хмельницької міської ради. Вона набрала необхідних 500 голосів, та ситуацію це не змінило. Виконавчий комітет розглянув петицію, але результату містяни так і не дочекались. 

Імпровізований світлофор недовго тішив хмельничан. Наступного ж дня його прибрали комунальники. Але стовп, на якому він був наклеєний, пофарбували. 

Кожного дня рух на цьому відрізку шляху доволі активний. Щоб якось пом’якшити ситуацію, над пішохідним переходом встановили світлодіодні ліхтарі. Також тут є камера відеоспостереження та електронне табло, на якому фіксується швидкість проїжджаючих автомобілів. Та все це не зменшує кількість аварій, говорять тутешні жителі. 

Працівниця пошти Галина Лукашик каже, що аварії тут трапляються дуже часто. Вона й сама колись постраждала – жінку збила автівка прямо на пішохідному переході. За її словами, місцеві мешканці намагаються привернути увагу влади до питання про встановлення світлофору протягом 2 років. Петиція про це набрала більш ніж 500 голосів, та питання так і зависло у повітрі. Тож люди і встановили саморобний регулювальник руху. За словами Галини Лукашук, паперовий аналог все ж таки звернув на себе увагу. Водії призупиняли автомобілі і дивилися на нього.

Петиція дворічної давнини

Мешканці Ружичної все ж досягли своєї мети. Управління ЖКГ розпочало розробку проектно-кошторисної документації з встановлення світлофору на вул. Кам’янецькій біля перехрестя з вул. Старицького. А отже, довгоочікуваний регулювальник все ж встановлять, от тільки невідомо, коли саме. 

Нагадаємо, що петиція про встановлення світлофору на Ружичній була створена хмельничанином Максимом Мантачкою у березні 2020 р. Автор звертався до міської влади міста з проханням поставити світлофор біля будинку побуту “Хмельничанка”. ВІн стверджував, що нерегульований пішохідний перехід є місцем численних аварій та потребує регулювання. Діти йдуть через нього у школу, а дорослі ризикують життям, виходячи із транспорту. Щоб дійти по поштового відділення, також треба подолати цей перехід. Електронне табло. яке показує швідкість руху транспортних засобів цією ділянкою шляху зовсім не допомагає. Воно лише дає змогу водіям похизуватися потужністю свого авто. 

Добре, що через ініціативу місцевих мешканців по встановлення імпровізованого регулювальника руху петицію нарешті розглянули, і почали підготовку до його встановлення. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.