Четвер, 13 Червня, 2024

“Розумний” пішохідний перехід зробили у Хмельницькому

Кілька тижнів тому на вулиці Толстого з’явився новий незвичний ліхтарний стовп, який відразу помітили містяни. У нього червона підсвітка, що має зупиняти водіїв та убезпечувати людей, які перетинають дорогу по пішохідному переходу, але автолюбителі поки що його ігнорують. Більше на сайті khmelnytskyi-future.com.ua.

Незвичайний ліхтар і його призначення

Перше фото з червоною підсвіткою ліхтаря поширили у соцмережах в жовтні. Так, користувач Terwik Terwik зробив його фото і описав свої враження від нововведення. За його словами, без пояснення йому, як і, певне, інших містянам незрозуміло, для чого потрібна ілюмінація. 

Публікація зібрала чимало коментарів. Деякі користувачі пояснили, що в інших містах таке освітлення на стовпах дублює сигнал світлофора, щоб водії могли здалеку його побачити. Це означає, що водій може сприйняти підсвітку, як червоний сигнал. Тоді ця ж людина не буде звертати уваги на світлофори у столиці або в іншому місті. 

Більшість дописувачів вважають, що червона підсвітка стовпа, яка повторює сигнал світлофора, була б не зайвою над “зеброю”. Та цей перехід нерегульований, а значить, пишуть містяни, підсвітка – то даремно витрачені гроші. Вони додали, що поки що у Хмельницькому лише один такий “розумний” перехід. Він знаходиться по вул. Толстого перед поворотом на вул. Ланову. 

Як стало відомо, люди, які писали, про червоне світло як сигнал до припинення пересування, були праві. Нова конструкція – це пішохідний перехід з системою реагування на рух, пояснив “Всім” начальник відділу з безпеки дорожньої інфраструктури департаменту інфраструктури Хмельницького Олександр Ковальчук.

“Розумний” перехід обладнали не тільки підсвіткою та ліхтарем, а й датчиком руху. Він повинен вмикатися, як тільки людина підходить по пішохідного переходу. Як сказав Олександр Ковальчук, цей перехід світиться лише з настанням сутінок, та скоро він буде працювати цілодобово. 

Підсвітка має повідомляти водія про наближення пішохода, який переходить дорогу. Але самі хмельничани помітили, що ліхтар горить червоним завжди і це не залежить від того, чи є на переході люди, чи немає. Водіям незрозуміле справжнє призначення ілюмінації, вони майже не звертають на неї уваги.

До слова, місто заплатило за “розумний” пішохідний перехід 24 тис. гривень.

“Розумний” світлофор в Раково

Нагадаємо, що в минулому році в мікрорайоні Раково з’явився “розумний” світлофор. Зелене світло на ньому можуть вмикати пішоходи, які бажають перейти дорогу. 

Світлофор встановили на вул. Пілотській, де раніше сталася трагедія: автомобіль збив дитину. Після цього тут встановили освітлення, знак “Діти на дорозі” та обмежувач швидкості. Та всі ці запобіжні заходи не вирішили проблему. Тоді понад 500 місцевих мешканців звернулись до управління ЖКГ з проханням зробити перехід регульованим. Згодом на цьому місці поставили новий світлофор, який має кнопку для ввімкнення зеленого світла. Він регулює 2 пішохідних та 4 транспортних об’єкти. Якщо пішоходів, бажаючих перейти дорогу, немає, водіям горить зелене світло і вони мають змогу не робити зупинку перед переходом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.