П’ятниця, 14 Червня, 2024

Злітно-посадкову смугу Хмельницького летовища продовжать на 500 метрів

Злітно-посадкова смуга Хмельницького летовища буде довшою на 500 метрів. Депутати Хмельницької обласної ради ухвалили рішення про виділення коштів на проєктно-кошторисну документацію для Хмельницького аеропорту. Які ще зміни чекають на аеропорт, далі розповість khmelnytskyi-future.

Відновлення роботи Хмельницького аеропорту

Під час чергової сесії Хмельницької обласної ради депутати ухвалили рішення про виділення 6,5 млн гривень для Хмельницького аеропорту. Зокрема, на сертифікацію злітно-посадкового майданчика на бетонній смузі. Директор комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока розповів, що це, в першу чергу, відкриває перспективи для забезпечення вантажних перевезень і забезпечення логістичних потреб компанії «Нова пошта». Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Згодом злітно-посадкову смугу Хмельницького летовища планують продовжити на 500 метрів. Але для цього, насамперед, потрібно вирішити земельні питання, оскільки кілька років тому ділянки навколо аеропорту розпаювали. Валерій Сорока додає, що необхідно вирішувати питання з власниками земельних паїв. За його словами, це 27 власників на загальну площу 45 гектарів. Врегулювання цього питання потребує певного часу.

У рамках Програми розвитку до 2022 року на відновлення Хмельницького летовища з обласного бюджету передбачили майже 775 мільйонів гривень. Також кошти планують виділити депутати міської ради під час сесії, яка відбудеться вже наступного тижня, а саме 21 квітня. Однак для повноцінного відновлення роботи Хмельницького аеропорту потрібне також фінансування з державного бюджету.

Валерій Сорока зазначив два основних завдання на 2021 рік: завершення розробки проєктно-кошторисної документації та виготовлення проєкту з ОВД (Оцінка впливу на довкілля).

Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» зможе брати участь у державній програмі фінансування регіональних летовищ.

Поновлення сертифікату

Нагадаємо, що у лютому цього року Хмельницький аеропорт отримав посвідчення про допуск до експлуатації злітно-посадкового майданчика для малих повітряних суден. Це стало результатом повторної перевірки Державіаслужби. Мала авіація є одним із важливих етапів розвитку Хмельницького аеропорту. Пробні польоти малої авіації відбулися два роки тому. У березні 2019 року на території Хмельницького аеропорту приземлилися 6 літаків малої авіації з різних куточків України.

«Аероклуб Хмельницький»

Варто додати, що другий рік поспіль на базі комунального підприємства працює громадська організація «Аероклуб Хмельницький». Вона пропонує усім охочим оглядові екскурсії над Хмельницьким. Це подарує неймовірні враження та яскраві емоції на все життя.Також на базі цієї організації функціонує Школа пілотів. До нашого міста приїжджають громадяни, які прагнуть отримати ліцензію на керування літаком.

Відновлення діяльності аеропорту дасть змогу поліпшити економічний розвиток Хмельницької області, вирішити важливі логістичні завдання, а також забезпечити пасажирські перевезення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.