Субота, 22 Червня, 2024

Хмельницький аеропорт поновив сертифікат

Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» поновило сертифікат на новий період. Це свідчить про те, що на території летовища продовжує розвиватися і активно функціонувати мала авіація. Малі повітряні судна над нашим аеропортом почали літати два роки тому. У листопаді 2019 року Хмельницький аеропорт підключили до електромережі. Минулого року тут запрацювала Школа пілотів. Завдяки навчанню у ній ліцензію на керування літаком отримали 45 осіб. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» поновило сертифікат

Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» пройшло повторну перевірку Державіаслужби. За її результатами аеропорт отримав посвідчення про допуск до експлуатації злітно-посадкового майданчика для малих повітряних суден. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Також про поновлення сертифікату «Аеропорт Хмельницький» розповів на своїй сторінці у соцмережі перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук.

«Аеропорт Хмельницький отримав посвідчення про допуск до експлуатації злітно-посадкової смуги для малої авіації. Проте ціль на наступні кілька років набагато глобальніша: дозвіл на вантажні авіаперевезення для забезпечення потреб логістичних терміналів Нової Пошти, а також АТБ та Епіцентру, які плануються», – написав Володимир Гончарук.

Мала авіація є найпершим та найпростішим із етапів розвитку аеропорту. Саме тому декілька років тому на шляху до відновлення діяльності летовища основний акцент було зроблено на малій авіації. У березні 2019 року відбулися пробні польоти малої авіації. На території аеропорту приземлилися шість літаків малої авіації з різних куточків України. Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» підписало пакет договорів щодо обслуговування малої авіації з будівництвом та забезпеченням стоянки трьох літаків АН-2.

Вже другий рік поспіль на базі комунального підприємства працює громадська організація, яка називається «Аероклуб Хмельницький». Вона пропонує усім бажаючим оглядові екскурсії над містом. Минулого року на базі організації запрацювала Школа пілотів. З різних куточків України до Хмельницького приїжджають люди, які хочуть отримати ліцензію на керування літаком. Директор комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока розповідає, що вже 45 осіб пройшли навчання у Школі пілотів та отримали відповідні посвідчення.

Реакція соцмереж

Хмельничани вважають поновлення ліцензії КП «Аеропорт Хмельницький» важливим та стратегічним кроком для нашого регіону. Також користувачі соцмереж цікавляться, чи плануються туристичні перельоти найближчими роками. Володимир Гончарук пояснює, що туристичні перельоти можливі, але лише внутрішні. За його словами, для зовнішніх потрібно подовжувати злітно-посадкову, що потребує значних вкладень. Хмельничанка Світлана каже, що поновлення сертифікату є приємною новиною, а плани – досить амбітними. Вона вважає, що варто подумати й про потужніші речі для Хмельницького з перспективою назватись центром Поділля, адже цьому сприяє вдале географічне розташування. Також дописувачі вважають цю подію історичною з великими перспективами. Хмельничанка Марія називає це важливим кроком у відновленні транспортних можливостей Хмельниччини.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.