П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Скільки коштів потрібно для завершення будівництва Музею історії міста Хмельницького

На вулиці Свободи, 22, тривають ремонтні роботи. Тут буде працювати сучасний музейний комплекс. Наразі продовжується благоустрій прилеглої території. Для завершення ремонтних робіт ще потрібно 11 мільйонів гривень. Далі на khmelnytskyi-future.

Фінансування будівництва Музею історії міста Хмельницького

Начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков розповів «Суспільному» про те, що готовність будівництва сучасного музейного комплексу на вулиці Свободи, 22, становить 60 відсотків. З міського бюджету буде витрачено 26 мільйонів гривень на його створення. За словами Артема Ромасюкова, передбачається завершити будівництво музею за рік, а в 2022 році – облаштувати усі експозиції.

Нагадаємо, що будівельні роботи на вулиці Свободи, 22 стартували три роки тому. Артем Ромасюков додає, що наразі освоєно понад 15 мільйонів гривень.

«На сьогодні освоєно більше 15 мільйонів і, відповідно, будемо робити бюджетний запит на 2021 рік на залишок, це приблизно 11 мільйонів гривень», – каже Артем Ромасюков.

За його словами, для розміщення експозицій використають також підвальні приміщення. Тут буде встановлена археологічна композиція. На першому поверсі музею буде знаходитися цикл, присвячений тема фольклорних свят. Завітавши на другий поверх музею, відвідувачі матимуть змогу поринути в історію та дізнатися, яким був Хмельницький і різні епохи. Артем Ромасюков каже, що третій поверх музейного комплексу буде присвячений сучасності.

Благоустрій території біля музею історії та культури міста Хмельницького

Фото – управління житлово-комунального господарства

Своєрідним символом громадського простору біля музею історії та кульутри Хмельницького стали скульптури відомого митця Миколи Мазура. Нагадаємо, що наприкінці листопада тут встановили відновлену композицію «Гармонія», яку створив Микола Мазур. Варто додати, що ця експозиція колись була розташована на вулиці Шевченка, біля готелю «Поділля». Однак «Гармонію» десять років тому демонтували та перенесли у парк ім. Чекмана. Згодом композицію відреставрували і надали їй автентичного вигляду. Тепер «Гармонією» зможуть милуватися хмельничани та гості міста біля сучасного музейного комплексу.

Донька відомого скульптора, художниця Оксана Мазур розповідає, що її батько вважав своєю найкращою роботою саме «Гармонію».

«Коли роботу, яку він вважав своєю найкращою («Гармонія» біля готелю «Поділля»), знищили через обмеженість, несприйняття і забаганку однієї людини, батькові було боляче, але він не спинився і продовжував працювати», – поділилася на своїй сторінці у соцмережі Оксана Мазур.

Нагадаємо, що Оксана Мазур розробила ескізний проєкт музею історії міста.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Василь Новачок розповів, що наразі триває благоустрій прилеглої території. Тут вже вклали майже 1000 квадратних метрів тротуарної плитки, облаштували заїзд, зелені зони, встановили сучасне освітлення.

Отже, музей на вулиці Свободи, 22, відкриватиме перед відвідувачами цікаві сторінки історії Хмельницького за допомогою інноваційних технологій: аудіогідів, сенсорних дисплеїв та інше. Цей музейний комплекс руйнуватиме застарілі уявлення та стереотипи про те, що відвідування музеїв – суцільна нудьга. Хмельничани та гості міста, які завітають до нового музею, зможуть довідатися багато цікавої інформації, ознайомитися з оригінальними та унікальними експонатами, відкрити для себе Хмельницький по-новому.

Фото – Суспільне

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.