Субота, 27 Квітня, 2024

Степан Танасійчук – айтівець з Хмельницького та засновник ІТ-компанії “Stfalcon”

Хмельничанин Степан Танасійчук — автор ідеї застосунку “Повітряна тривога”. Він займається розробкою вже понад 20 років і у проєктах його IT-компанії “Stfalcon” часто присутня соціальна складова. Далі на khmelnytskyi-future

Як Степан почав розвиватись в ІТ-сфері?

Степан почав цікавитися IT у 1998 році. Тоді він написав свій перший код. Нічого не розумів як це працює, але писав. Через кілька років вже зрозумів, що відбувається та куди направити свої сили. Степан вступив навчатись до Хмельницького політехнічного коледжу за спеціальністю “Комп’ютерні системи і мережі”. Навчання продовжив у Львівській політехніці за напрямом “Метрологія та стандартизація”, тому що не потрапив на бюджет з програмування. Ще під час навчання у Хмельницькому працював у перших IT-компаніях міста. Тоді збирав і ремонтував комп’ютери та прокладав інтернет-мережі. З першого року навчання у Львові, відразу влаштувався на роботу у сфері IT. У вебстудії Степан заявив, що вміє програмувати та розробляти сайти. Він робив західноукраїнську банерну мережу. Це був основний проєкт, який він повністю переписав. Тоді він входив у трійку найкращих в Україні. Після цієї роботи програміст пішов на біржу для фрилансерів і за кілька років увійшов у десятку кращих спеціалістів з веброзробки. Тоді у нього зʼявилось багато нових клієнтів та замовлень. 

Після кількох років активної роботи заснував IT-компанію “Stfalcon”

У 2009 році заснував власну IT-компанію “Stfalcon”. У той час ближче познайомився зі своїм майбутнім бізнес-партнером Олександром Махометом. Разом вони заснували одну з найбільших етнічних конференцій в Україні, яка вже понад 10 років на ринку. На її основі сформувалася потужна IT-спільнота. В IT-компанії “Stfalcon” починали з того, що розробляли вебсервіси. З першого року існування частково працювали на аутсорс, а частково — розробляли власні продукти. Застосунок “Дороги України” — відомий серед українців, його створили у хмельницькій компанії. До 2014 року серед замовників було багато проєктів з російського ринку. Та після подій Революції Гідності айтівці повністю зупинили будь-яку діяльність у Росії. Поступово компанія “Stfalcon” почала перехід на європейський ринок, але виявилося, що це не так просто. Адже розробники не знали англійську мову на належному рівні і у портфоліо не було європейських проєктів. Та за 8 років працівникам компанії вдалось напрацювали портфоліо. Серед компаній, з якими співпрацюють хмельницькі спеціалісти: німецька транспортна компанія “FlixBus”, французький банк “Credit Agricole”, “Нова пошта”, “Київстар”, “Smilefood” та інші. Компанія “Stfalcon” стабільно зростала. Степан відкрив київський офіс, де працювало близько 30 спеціалістів. У Хмельницькому ця цифра становила від 50 до 80 фахівців. У команді є люди, які працюють від 10 до 12 років. 

IT-академія у Хмельницькому 

IT-академія від “Stfalcon” виникла сама собою, коли у компанії працював iOS–розробник i у нього виходило записувати різні навчальні відео. Степан запропонував йому зробити курси для початківців. Адже на той момент у Хмельницькому не було iOS-спеціалістів. Потім в академії зробили курс для “Android”, “frontend”, тестувальні курси. Цим напрямком у компанії керує окрема людина. За 6 років вдалось випустити понад 1 000 студентів. А згодом разом з Хмельницькою міською радою і мовною школою “OLA” айтівці запустили безоплатні курси для переселенців і набрали 1 300 студентів.

З початком повномасштабного вторгнення компанія створила додаток для безпеки всієї країни 

З початком повномасштабного вторгнення РФ стало зрозуміло про проблему з оповіщенням повітряної тривоги. Хмельницька облдержадміністрація шукала людей, які готові створити мобільний додаток. Постало питання як зробити так, щоб сирена звучала посеред ночі. Навіть коли на смартфоні стоїть беззвучний режим. Досвід вирішили почерпнути у компанії “Ajax”. Тож Степан почав шукати вихід на компанію. Шукав через ком’юніті “Fwdays”, через соцмережі, через Спілку українських підприємців. Там дали мобільний номер Олександра Конотопського — CEO “Ajax”. Але його телефон був вимкнений. Через 10 хвилин Хмельницькому айтівцю почали писати розробники “Ajax”, що до них дійшла ця інформація. До того ж вони запропонували допомогу з розробкою застосунку. До спеціального чату додалося 40 спеціалістів “Ajax”. Як виявилося згодом, з них лише 10 були розробниками, решта — бізнес-аналітики, тестери, копірайтери. Тобто всі, кому було цікаво. Два дні команда працювала майже без сну і перерв. Головний принцип роботи застосунку — аби кожен міг розібратися як ним користуватися. Спочатку була ідея, що це буде застосунок для всієї України. Тому що скрізь була проблема з тим, що не чули сирен. Хмельницька військова адміністрація дала контакти заступника керівника Департаменту цифрової трансформації, який розповів звідки приходить сигнал про тривогу і що далі відбувається. Згодом доєдналися спеціалісти Міністерства цифрової трансформації. Розробка першої версії додатка зайняла день. Наступний день підключали області і виправляли помилки. Наступного ранку додаток завантажили вже 140 000 користувачів. Зафіксований випадок на Рівненщині, коли військові встигли зреагувати швидше саме завдяки тривозі з додатку. Це врятувало кілька десятків людей, бо проміжок часу від моменту старту тривоги, до прильоту ракет, був дуже короткий. По всій території України від 10 до 12 мільйонів людей отримують сповіщення з додатка. 

Степан Танасійчук створив ІТ-кластер у Хмельницькому 

З початком повномасштабного вторгнення у Хмельницькому стало значно більше айтівців. Якщо на Закарпатті у 20 разів більше, у Львові — приблизно у 3 рази. Хмельницький — невелике місто у сфері IT. Засновник “Stfalcon” нараховує близько 1 000 спеціалістів у сфері ІТ. З них 150 — за яких варто боротися, приблизно 400 — середняки, інші — початківці. Степан створив у місті IT–кластер аби допомогти розвʼязати наявні проблеми: налагодити роботу з міською владою та освітнім сектором. Хмельницький ІТ-кластер зареєстрований у серпні 2018 року і з того моменту спільнота продовжує свою діяльність. На травень 2022 року в обʼєднання входило 9 компаній та їх кількість постійно збільшується. Крім IT-компаній, у спільноту приймають компанії-партнери, які можуть допомогти підсилити компанії кластера своєю експертизою. Кілька компаній кластера залучені до розробки Military Tech-рішень, але майже всі вони не розповідають про свою діяльність з міркувань безпеки. Кластер співпрацює з Хмельницьким політехнічним коледжем, із Хмельницьким національним університетом. Команда регулярно проводить “Ярмарки вакансій”, зустрічі зі студентами, ведуть Telegram-канал з актуальною інформацією про заходи. Крім того, компанії проводять зустрічі з керівниками бізнесів, екскурсії в офіси. А також деякі керівники компанії або технічні директори проводять лекції в університетах. Українські айтівці грають на глобальному ринку й зав’язані на тенденціях економіки, які відбуваються у всьому світі. Якщо буде ріст глобальної економіки, у хмельницьких спеціалістів теж піде певне зростання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.