Неділя, 28 Квітня, 2024

Історія мостів в Хмельницькому

Мости — це невід’ємна частина транспортних шляхів. Вони є у багатьох населених пунктах області, України та інших країнах світу. До прикладу, найдовший міст знаходиться в Китаї і він має протяжність 165 кілометрів. У нашому обласному центрі також є мости. Щоправда, вони не такої довжини, як у Піднебесній. Сьогодні ми поговоримо про історію та особливості мостів у місті Хмельницькому. Детальніше читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua з посиланням на сайт “Всім”.

Мости з сумними історіями 

Кам’янецьким переїзд — відоме місце для хмельничан. Містяни часто приїжджають сюди аби придбати продукти на ринку або чекають “свою” електричку. А ось виділи кошти на будівництво переїзду ще у 1870 році.

 Важко уявити цю локацію без мосту, який з’явився у 1961 році. Будівництво розпочалося у 1959 році та тривало два роки. Проте про необхідність переправи через залізничні колії говорили ще 30-х роках. Все через збільшення транспорту, який все частіше стояв в чергах біля залізничного переїзду. Саме у 30-х роках минулого століття сталася жахлива аварія на Кам’янецькому переїзді. У 1936 році будувалася довготривала вогнева точка. 16 робітників на об’єкт віз водій вантажівки. Переїзд саме закривався, адже їхав потяг, проте водій вирішив “проскочити”, адже боявся спізнитися та отримати покарання. На жаль, “проскочити” не вдалося. Ударною хвилею водія викинуло з кабіни. Він залишився живий, а ось 16 робітників загинули. Через 33 роки на цьому місці почали будувати переправу через залізничні колії. 

На вулиці Трудовій в обласному центрі є два мости: через залізницю та річку Південний Буг. До речі, переправа через річку по вулиці Трудовій є найдовшою та має протяжність 76.4 метри. Але на цій ділянці дороги також траплялися неприємні речі. У 2012 році тут знайшли сміттєвий пакет у якому була людська нога. Пізніше вияснилося, що це ампутована кінцівка пацієнтки одного медичного закладу обласного центру. Як вона опинилася під мостом — не зрозуміло.

А через рік після цього з моста стрибнула дівчина, яка приїхала до подруги погостювати. Трагедія сталася вночі, біля загиблої знайшли мобільний телефон по якому дівчина розмовляла перед трагедією. 

Ще одна трагедія сталася під мостом, що розташований по вулиці Кам’янецькій. У травні 2015 року на цій ділянці дороги зіткнувся легковий автомобіль та пасажирський автобус. Водій автомобіля загинув внаслідок отриманих травм. Але це ще не весь трагізм — у салоні авто також їхала його наречена. Молоді люди саме в цей фатальний день подали  заяву до РАЦСу.

Міст-привид та місток кохання 

У Хмельницькому є також міст-привид, а все, тому що цю переправу знайти надзвичайно важко. У 1944 році був побудований міст по вулиці Вінницькій. Він є одним з найменших та має довжину 12 метрів. Переправа була збудована через притоку річки Південний Буг. Проте з роками водойма заросла деревами та кущами. Саме тому навіть не зрозуміло, що це є міст. 

У парку імені Михайла Чекмана є відомим місток кохання. Деякі хмельничани його називають білий міст. Все через його зовнішній вигляд. Молодята  раніше вішали на цей міст замки, які ніби символізують міцність та вірність стосунків. Проте згодом за мостом установили скульптуру у вигляді двох обручок і закохані тепер всі замки вішають саме на цей постамент. А з білого містка всі замки зрізали аби вони не обтяжували конструкцію. 

Ось такі історії мостів у Хмельницькому. Звичайно, в обласному центрі є ще багато переправ та шляхопроводів, проте про них поговоримо згодом. 

Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви дізналися більше про рідне місто.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.