Середа, 24 Квітня, 2024

Як вибрати добриво для картоплі

Картопля — це другий хліб для українців. Саме тому її саджають на присадибній ділянці багато городників. Виростити картоплю — справа не проста. Адже ця культура вимагає багато сил, часу від городника. Проте не дивлячись на це українці все одно щовесни садять картоплю та доглядають за нею все літо. Багато хто з городників користується добривами для кращого врожаю. До речі, великий ассортимент якісних добрив можна знайти на сайті agrodopomoga.com.ua. Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати добрива для картоплі. 

Врахуйте всі нюанси

Картопля улюблена їжа багатьох українців. З неї можна приготувати велику кількість страв, тому картопля до смаку, як дорослим, так і дітям. Проте щоб смачно їсти, потрібно гарно працювати. І для того аби виростити хороший врожай бульби потрібно доглядати за нею. Спеціалісти рекомендують використовувати добрива. Проте з бульбою не все так просто. І під час живлення потрібно враховувати деякі нюанси:

  1. Розвинута коренева система. Через таку кореневу систему картоплі важко засвоювати поживні речовини з ґрунту.
  2. Додаткове підживлення. Картопля має дуже багато сортів. Є сорти, які мають довгий період вегетації і саме такі сорти потребують додаткового удобрення. Адже така бульба дозріває  довше.
  3. Ранньостиглі сорти. Бульба ранніх сортів також любить додаткову підкормку. 

Тип ґрунту — важливий аспект

Проте яке б добриво ви не обрали, варто враховувати тип ґрунту. Агрономи стверджують, що будь-який ґрунт придатний для картоплі. Головне — гарно освітлена місцевість та з достатньою кількістю вологи. Проте все таки оптимально вирощувати бульбу на чорноземах. Саме чорноземи є найкращим ґрунтом для картоплі. І врожай буде багатим та смачним.

Також варто велике значення приділити обробці земельної ділянки. Земля має бути пухка.

Потрібно зазначити, що картопля крім поживної цінності, має багато вітамінів та мікроелементів. Наприклад, молода картопля зміцнює судини в організмі, перешкоджає старінню шкіри. А все через велику кількість антиоксидантів. Часто бульбу використовують не лише для їжі. А для лікування (парові інгаляції) та для косметичних масок. А взагалі, картоплю споживає не одне покоління українців. І більшість сімей уявити не можуть свій раціон без цього продукту. 

Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і ви зробили відповідні висновки. 

А ви вирощуєте картоплю? Чи любите її лише їсти? Чекаємо від вас зворотного зв’язку!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.