Четвер, 25 Квітня, 2024

Як хмельничанам облаштувати бомбосховище

У місті Хмельницькому є понад 800 споруд захисту для цивільного населення. Хмельничани не могли подумати, що їм доведеться скористатися бомбосховищем у 21 столітті. Але реалії такі, що майже місць на території України триває повномасштабна війна. Українці та хмельничани, в тому числі, під час сигналу тривоги спускаються в укриття, бомбосховища, підвали. Проте не всі мають можливість дійти до укриттям, тому сьогодні ми поговоримо про те, як облаштувати бомбосховище. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Надійне укриття може врятувати життя

Поки що у місті Хмельницькому відносно тихо.  Саме тому в обласний центр приїхало понад 20 тисяч переселенців. Але повітряні тривоги лунають у місті систематично, тому потрібно обов’язково ховатися в укриття чи бомбосховище. Але не всі містяни можуть добігти до реального бомбосховища, тому дуже часто люди спускаються у підвали. Потрібно зазначити, що у сільській місцевості бомбосховищ ніколи не було і бути не може. Тому єдине місце куди ховаються в селах — це власні погреби.

Підвал чи погреб вважається надійним, якщо:

  • Перекриття залізобетонне або цегляне. 
  • Несучі стіни мають відповідати нормам. Це має бути товщина не в одну цеглину, а значно більше аби у випадку удару стіна витримала. За умови товстих несучих стін люди у  підвалах мають шанс залишитися живими та неушкодженими.
  • Окремий вхід і вихід. У підвалі має обов’язково бути ще один вхід. Це збереже людські життя у випадку бомбардування. 
  • Висота приміщення не менше 1.7 метрів.
  • Двері залізні або оббиті залізом. 

Як облаштувати укриття

Якщо так сталося, що до реального бомбосховища немає змоги дістатися тоді варто облаштувати підвал чи погреб:

  1. Винесіть все зайве. Зрозуміло, що у звичайному підвалі чи погребі до війни зберігалося багато непотрібних речей. Їх необхідно винести. Замість лахміття та непотребу занесіть воду, каремати, місця для сидіння.
  2. Ліхтарик замість свічок. Свічками краще не користуватися, адже не буде чим дихати. 
  3. Продукти. Обов’язково має бути хоча б мінімальний набір продуктів: хлібці, сухофрукти, горіхи, вялене м’ясо, супи швидкого приготування, крупи.

Тривожну валізу постійно з собою тягати не потрібно. 

Також не варто забувати про “правила двох несучих стін. Інколи краще сховатися за двома несучими стінами в квартирі чи у будинку ніж спускатися до ненадійного погреба.

Місто Хмельницький стало гуманітарним хабом під час війни, у нас працюють волонтерські організації, центри для переселенців. Але це не означає, що варто ігнорувати повітряні тривоги. В умовах військових дій ховатися в укриття коли лунають сирен — це обов’язково, адже такі дії рятують життя.

 Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і ви зробили відповідні висновки. А куди ви ховаєтеся під час повітряної тривоги? 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.