Неділя, 21 Липня, 2024

У мікрорайоні Гречани підсвітили «Народний дім»

Dom Ludowy у мікрорайоні Гречани оновили. Тепер Народний дім має оновлений фасад та підсвітку. У темну пору доби будівля виглядає особливо атмосферно. Крім того, така ідея є енергоефективною, оскільки прожектори використовують енергію сонця. Проєкт було втілено представниками спортивно-культурного центру «Плоскирів» у рамках «Бюджету участі». Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Dom Ludowy

Польський «Народний Дім» розташований у мікрорайоні Гречани. Тут ще у 1928 році збудували цю двоповерхову споруду. За кошти польської громади на вулиці Вокзальній, 59, з’явився Народний дім. «Dom Ludowy» одразу став культурно-освітнім осередком міста. Тут у різні роки діяли польська та німецька школи, клуб, бібліотека тощо. Загальна площа приміщення «Народного Дому» становить понад 1200 квадратних метрів. Висота приміщень складає майже 5 метрів.

Споруда «Народного дому» потребувала відновлення, оскільки перебувала у досить занедбаному стані. Тепер Dom Ludowy має підсвітку та виглядає атмосферно.

Міський голова Олександр Симчишин на своїй сторінці у соцмережі поділився результатами реалізації Програми бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі).

«Приємно, що кожного року росте і кількість, і якість заявок. За результатами голосування мешканців переможцями у 2020 році стали 23 громадських проєкти на суму 2938,8 тис. гривень. Кожен – по своєму хороший. Але особисто мені найбільше тішать око кілька», – написав міський голова.

Олександр Симчишин перелічив декілька проєктів, які реалізовані у Хмельницькому. Серед них – виконання робіт з підсвічування історичної будівлі «Народний дім» («Dom Ludowy»). Міський голова зазначив, що було проведено поточний ремонт фасаду будинку та придбано світлодіодні прожектори. Крім того, було здійснено монтаж та встановлення системи освітлення.

Як команда «Будуємо Україну разом» відреставрувала «Народний дім»

Представники спортивно-культурного центру «Плоскирів» у рамках «Бюджету участі» реалізували проєкт «Підсвіти будинок – розкажи історію міста». Ця ідея спрямована на підвищення туристичної привабливості Хмельницького на базі історичної будівлі «Народний Дім». Завдяки реалізації цього проєкту вдалося оновити та підсвітити фасад історичної будівлі. Рішення є енергоефективним, оскільки десять прожекторів використовують сонячну енергію і вмикаються вночі. Про це розповів заступник директора СКЦ «Плоскирів» Роман Гурницький. Бюджет проєкту становив 97 тисяч гривень. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Автори ідеї кажуть, що підсвічування «Народного Дому» є лише першими важливими кроками до відновлення історичної будівлі. Цього року планують відкрити дві кімнати, які відремонтували із залученням учасників проєкту «Будуємо Україну разом». У дворику передбачається облаштувати затишну зелену зону відпочинку.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року учасники проєкту «Будуємо Україну разом» завершили роботу над оновленням будівлі «Народного Дому» польської спільноти. Волонтери працювали протягом десяти днів, з дев’ятої години ранку до 15:00. Вони відреставрували три кімнати історичної будівлі та дали величезний поштовх для створення громадського простору «Народного Дому».

Отже, у мікрорайоні Гречани тепер буде затишне місце для проведення культурно-освітнього дозвілля.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.