Четвер, 13 Червня, 2024

Внаслідок ремонту старовинна будівля на Проскурівській втратила історичний вигляд

Що буде далі з історичною будівлею на вулиці Проскурівській, 17, де недавно відкрився магазин побутової хімії та косметики? Це питання розглянуть під час засідання містобудівної ради, яке відбудеться весною. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

На першому поверсі старовинної будівлі, що на вулиці Проскурівській, 17, після закінчення локдауну відкрився новий магазин. Перед цим фасад будівлі відремонтували і тепер вона значно відрізняється від сусідніх. Внаслідок ремонтних робіт історичний вигляд старовинної будівлі втрачено. Наразі у магазині продають побутову хімію та косметику. Тут запевняють, що ніякого відношення до ремонту фасаду історичної будівлі не мають, оскільки є лише орендаторами площі. Про це йдеться в сюжеті МТРК “Місто”.

З’ясувалося, що другий поверх будівлі на Проскурівській, 17, є комунальною власністю Хмельницької обласної державної адміністрації. А власником першого поверху є приватна особа. Саме цій особі консультативна рада з питань охорони культурної спадщини у Хмельницькій області дала дозвіл на проведення ремонтних робіт.

Власники приміщення на першому поверсі постійно змінювалися, внаслідок ремонтних робіт фасад будівлі постраждав, тому зберегти цегляну кладку виявилося неможливим.

Ця ситуація викликала справжній резонанс серед хмельничан. Мешканці міста обурюються тим, як тепер виглядає історична будівля у центрі Хмельницького. Користувачі соцмереж вважають, що пластикові вікна та плитка – це суцільний несмак.

В.о. начальника управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради Максим Дружинін каже, що нинішній власник приміщення на першому поверсі готовий зняти фасадну плитку та замінити її на цеглу або ж повернути стінам попередній колір.

Що далі чекатиме на історичну будівлю: заміна плитки на цеглу, фарбування чи все ж таки її залишать у тому вигляді, який є зараз? Це питання розглянуть під час засідання містобудівної ради, яке має відбутися у березні.

Фото – Elena Koko

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.