Субота, 22 Червня, 2024

У Хмельницькому відреставрували скульптуру Мазура «Бременські музиканти»

Чергову скульптуру Миколи Мазура оновили у Хмельницькому. Цього разу відреставрували «Бременських музикантів», які розташовані на Площі Свободи. Далі розповість детальніше про це khmelnytskyi-future.

Реставрація скульптури «Бременські музиканти»

Фотографіями оновленої скульптури Миколи Мазура поділився сьогодні, 6 липня, на своїй сторінці у соцмережі міський голова Олександр Симчишин.

«Бременські музиканти» – чергова скульптура Миколи Мазура, яку ми реставрували за кілька останніх років», – написав міський голова.

Скульптуру «Бременських музикантів» демонтували три тижні тому. Ремонтні роботи виконувалися у приміщенні. Поточний ремонт скульптур передбачав зварювальні роботи та фарбування. Тепер оновлені фігури повернули на їхнє місце. Фігури виглядають яскраво та привертають увагу перехожих. Оновленим фігурам радіють і діти, і дорослі.

Олександр Симчишин додав, що відреставрувати планують ще одну композицію, яка має назву «Сад». Міський голова каже, що скульптури Миколи Мазура вже давно стали однією з візитівок Хмельницького.

На оновлення скульптур Миколи Мазура виділено майже 200 тисяч гривень з міського бюджету.

Реставрація фігур Мазура у Хмельницькому

Реставрація унікальних скульптур Миколи Мазура розпочалася у Хмельницькому у 2018 році. Під час оновлення фігур замінюють пошкоджені елементи, знімають застарілу фарбу, а згодом фарбують у кольори, які були задумані автором. Таким чином, відтворюють первинний вигляд скульптур.

Оновленими скульптурами Миколи Мазура хмельничани можуть милуватися у парку ім. Чекмана та у сквері ім. Шевченка. Крім того, минулого року оновили скульптуру «Гармонія». Нагадаємо, що раніше композиція знаходилася біля біля готелю «Поділля», що на вулиці Шевченка. Скульптурний комплекс демонтували та перенесли до парку ім. Чекмана. Його відреставрували та встановили біля нового Музею історії та культури Хмельницького по вулиці Свободи, 22. Композиції повернули автентичний вигляд. Тепер вона прикрашає територію біля сучасного музейного комплексу. Нею можуть милуватися усіх перехожі.

Додамо, що скульптури Миколи Мазура прикрашають наше місто вже понад тридцять років, однак вони досі не втратили своєї актуальності. При створенні цих композицій Микола Мазур використовував різноманітні матеріали: від старих підшипників та баків до зношених двигунів і труб. Митець вдало поєднав металобрухт у цілісні композиції та надав йому нове життя. Десятки років його фігури радують мешканців та гостей нашого міста.

Реакція соцмереж

Фігури Миколи Мазура є однією з родзинок Хмельницького. Кожна з них є особливою та має свою історію. Містяни радіють тому, що скульптури поступово оновлюють і вважають це чудовою ініціативою. Більшість хмельничан вважають фігури Мазура унікальним мистецтвом. Вони є неповторною прикрасою нашого міста. Дехто скептично ставиться до реставрації композицій та вважає, що замість цих фігур варто встановити щось більш сучасне.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.