П’ятниця, 19 Липня, 2024

У Хмельницькому відкрили новий інклюзивний дитячий майданчик

У Хмельницькому з’явився сучасний інклюзивний дитячий майданчик. Він розташований на ділянці, яку виділила Хмельницька міська рада, поблизу соціального центру для дітей та молоді з особливими потребами благодійного фонду «Карітас». Новий майданчик пристосований для дітей, які пересуваються на візочках. Тут є безпечне покриття, рівна поверхня, спеціалізовані гойдалки. Тут зможуть гратися та відпочивати і вихованці дитячих садочків, і мешканці навколишніх будинків.  Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Новий інклюзивний дитячий майданчик

Багато яскравих та барвистих майданчиків, які є у нашому місті, насправді не пристосовані для діток з особливими потребами. Вони навіть можуть бути небезпечні для маленьких хмельничан. Однак тепер хлопчики та дівчатка зможуть гратися на новому інклюзивному майданчику у мікрорайоні Заріччя. Сучасне місце для дитячого дозвілля з’явилося на території «Соціального центру святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами» благодійного фонду «Карітас», що на вулиці Зарічанській, 10/3. Нагадаємо, що для цього інклюзивного дитячого майданчика Хмельницька міська рада виділила земельну ділянку площею 11 сотих та підготувала необхідні документи.

Вчора, 20 вересня, інклюзивний дитячий майданчик урочисто відкрили. Цей проект повністю благодійний. Кошти на його будівництво розпочали збирати волонтери два роки тому. За цей час волонтерам вдалося зібрати необхідні кошти. Вартість облаштування інклюзивного дитячого майданчика становить один мільйон гривень. До його створення долучилися волонтери Волонтерського Лідерського Руху і безпосередньо засновник та керівник Олена Дейна, БО ХОБФ Карітас і директор отець мітрат Іван Данкевич, Хмельницька міська рада та ще багато небайдужих людей з різних куточків України. Цей інклюзивний дитячий майданчик став вагомим кроком уперед до європейського цивілізованого суспільства. Інклюзивний дитячий майданчик є частиною комплексної допомоги, яку надають у соціальному центрі для дітей та молоді з особливими потребами благодійного фонду «Карітас».

На відкриття інклюзивного дитячого майданчика завітав міський голова Олександр Симчишин.

«Будемо продовжувати співпрацювати. Впевнений, що таких соціальних об’єктів та інших з’являтиметься ще багато. Наше завдання – щоб ми відкривали подібні об’єкти як мінімум один раз на день, бо Хмельницький – щодня новий! Усім гарного дня, а діткам – максимально позитивно проводити своє дозвілля на новому майданчику!», – зазначив міський голова Олександр Симчишин, звертаючись до присутніх.

Єпископ Кам’янець-Подільської єпархії Української Греко-Католицької Церкви владика Іван Кулик освятив новий дитячий майданчик.

Новий доступний простір для дітей має безпечне гумове покриття. Тут хлопчики та дівчатка зможуть виконувати різноманітні розвиваючі вправи т корисно відпочивати на свіжому повітрі. Також дітки тут зможуть спілкуватися. Завдяки такому інклюзивному простору будуть створені необхідні умови для адаптації діток з інвалідністю, а в здорових діток буде формуватися толерантне ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями.

Роботи з благоустрою території майданчика ще тривають. Тут планують встановити огорожу, щоб зачиняти майданчик вночі. Також хочуть підсіяти траву та зробити територію затишною.

Дитячі майданчики у Хмельницькому

Нагадаємо, що недавно у нашому місті, за кошти з міського бюджету, завершили облаштування великого дитячого майданчика у сквері ім. Т. Шевченка. Тут з’явилися різноманітні сучасні атракціони: гірки, канатні ігрові комплекси, інклюзивні гойдалки, зростоміри, хоббітони тощо. Нове обладнання якісне та безпечне. 

Ще один сучасний багатофункційний дитячий майданчик облаштовують в парку культури та відпочинку імені М. Чекмана. Тут встановили дві подвійні і одну потрійну гойдалки, три батута, дві каруселі, одна з який для діток з ОФМ, гойдалку на пружинці, канатний комплекс «Хвиляста дорога» та багато іншого.

Ці ігрові майданчики оснащені великою кількістю елементів для дітей з інвалідністю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.