Субота, 22 Червня, 2024

У Хмельницькому в тестовому режимі запрацював електронний квиток

Наразі майже 21 тисяча хмельницьких пільговиків отримали електронні квитки. Це третина від загальної кількості тих мешканців міста, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.  Хмельничани можуть безкоштовно отримати електронні квитки у ЦНАПі на Соборній, 16 та Грушевського, 86, а також у пунктах видачі в громадських приймальнях управління праці та соціального захисту населення. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Валідатори

Спеціальними зчитувальними пристроями, які називаються валідаторами, обладнали 80 хмельницьких тролейбусів, які виходять на маршрути. Вони прикріплені до поручнів біля задніх та середніх дверей громадського транспорту.  Ці пристрої миттєво зчитують інформацію з електронного квитка і подають сигнал. У кожному хмельницькому тролейбусі встановлено по два зчитувальні пристрої. Валідатори прив’язані до номера тролейбуса. Всередині цього приладу знаходиться сім-картка, яка підтримує GPS. Валідатор являє собою помаранчеву панель з логотипом підприємства виробника. Виготовленням валідаторів та платних електронних квитків займається фірма «ГЕРЦ». 

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради продовжує видачу електронних квитків для пільговиків. Під час видачі електронного квитка працівники управління праці та соцзахисту пояснюють хмельничанам правила користування. Насправді у цьому немає нічого складного. Пасажиру слід лише прикласти свій електронний квиток до валідатора. На екрані з’явиться повідомлення про те, що транзакція пройшла успішно. Валідатор не видає паперового квитка, а лише фіксує проїзд.

Електронний квиток

Це безконтактна електронна пластикова картка для оплати проїзду у громадському транспорті. Впровадження автоматизованої системи обліку та оплати проїзду забезпечує комфортне користування громадським транспортом та надає можливість вести облік реального пасажиропотоку. Завдяки цьому можна оптимізувати маршрути та вирішити проблему компенсацій за пільговий проїзд.

Електронні квитки запрацювали в тестовому режимі

Нагадаємо, що у Хмельницькому електронні квитки почали видавати з початку лютого цього року. Під час суворого карантину видачу е-квитків у нашому місті тимчасово призупинили. Відновили видачу електронних квитків з 22 червня. Наразі майже 21 тисяча хмельницьких пільговиків вже отримали електронний квиток. Він являє собою пластикову картку зеленого кольору. На е-квитку зображено надписи: “ЩодняЗручний”, “Картка для проїзду пільгова”. Хмельницькі пільговики, яким видали такі пластикові картки, вже можуть ними користуватися. Директор Хмельницького комунального підприємства “Електротранс” Віктор Паламарчук зазначив, що систему почали тестувати для того, щоб пільговики звикали до електронного квитка та змогли поступово адаптуватися до нововведень. Кожного пільговика, який отримав електронний квиток, просять фіксувати поїздку в громадському транспорті. Про це йдеться в сюжеті МТРК “Місто”.

Проїзд у транспорті із впровадженням електронних квитків будуть контролювати. Пасажири, як користуватимуться електронними квитками, не зможуть приховати факт проїзду у громадському транспорті. У тролейбусах працюватимуть контролери з контрольними валідаторами. Вони проситимуть у пасажира пред’явити електронний квиток і прикладатимуть його до контрольного валідатора. Далі пристрій покаже, чи була проведена транзакція на цьому тролейбусі цього дня.

Для уникнення черг у Хмельницькому працює декілька пунктів видачі. Для хмельницьких пільговиків виготовили 64 тисячі електронних квитків.

Як та де можна отримати електронний квиток у Хмельницькому

1. Управління праці та соціального захисту населення:

  • вул. Проскурівського Підпілля, 32, (для мешканців Центру)
  • вул. Проскурівська, 56, (для мешканців мікрорайонів Книжківці та Центру)
  • вул. Перемоги, 10Б, (для мешканців мікрорайонів Виставка та Озерна)
  • вул. Шевченка, 99, (для мешканців мікрорайонів Ракове та Лезневе)
  • вул. Інститутська, 18, (для мешканців Південно-Західного мікрорайону та Ружичної).

2. Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП):

  • вул. Соборна, 16, (для мешканців мікрорайону Гречани)
  • вул. Грушевського, 86, (для мешканців мікрорайону Дубове)

У будні установи працюють з 10:00 до 16:00. Електронні квитки видаються хмельничанам особисто в руки.

Документи, які необхідні для отримання електронного квитка

  • паспорт громадянина України
  • ідентифікаційний код
  • документ, що підтверджує право на пільговий проїзд.

Впровадження електронного квитка у Хмельницькому

Міський голова Олександр Симчишин пояснив, що наразі з міського бюджету відшкодовується вартість перевезення пільгових категорій населення підприємствам – перевізникам. Таке відшкодування буде здійснюватися і надалі. Пільговики проводитимуть електронний квиток через валідатор і фіксуватимуть поїздку у громадському транспорті. Далі на цю поїздку буде йти безпосереднє відшкодування перевізнику. Завдяки впровадженню електронного квитка в Хмельницькому буде можливість впорядкувати облік пільгових категорій населення. 

Планується встановити валідатори також у транспорті приватних перевізників. У Хмельницькому проводився конкурс, переможцем якого стала компанія “ГЕРЦ”. Ця фірма за власні гроші виготовляє та встановлює валідатори. Інвестицією компанії є фінансові операції. З кожної транзакції компанія “ГЕРЦ” отримуватиме певні відсотки. За словами міського голови Олександра Симчишина, електронний квиток у Хмельницькому впроваджують для того, щоб зробити прозорим ринок пасажирських перевезень.

Електронні квитки для пільгових категорій мешканців Хмельницького видаються безкоштовно. Решта хмельничан, які оплачують проїзд у громадському транспорті, наразі ще не можуть придбати електронні квитки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.