Війна кардинально змінила наше життя. Зміни торкнулися роботи, навчання, здоров’я та навіть громадського транспорту. Сьогодні ми поговоримо про роботу тролейбусів, автобусів під час війни та чи безкоштовний проїзд для переселенців у Хмельницькому. Більше читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Скасували штрафи за безквитковий проїзд
Місто Хмельницький знаходиться в тилу, тому у наш обласний центр приїжджає щодня майже тисячу вимушених переселенців. Понад 30 тисяч українців знайшли прихисток у Хмельницькому. В основному це люди з Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Києва, Харькова, Маріуполя, Чернігова. Саме тому у Хмельницькому комунальне підприємство “Електротранс” скасувало штрафи за безквитковий проїзд у тролейбусах та автобусах. Керівництво комунального підприємства вирішило прийняти таке рішення аби під час війни не виникало конфліктних ситуацій з вимушеними переселенцями. Річ у тім, що не у всіх є безготівкова картка чи навіть гроші.
Проїзд платний
За словами директора комунального підприємства “Електротранс” Сергія Бобуха, з посиланням на “Суспільне”, усі пасажири мають оплачувати проїзд. Це стосується, як хмельничан, так і переселенців. Вартість проїзду не змінилася: безготівкова форма оплати коштує 5 гривень, готівкова – 6 гривень. Як інформує керівник “Електротрансу” законодавством не передбачено щоб переселенці безкоштовно їздили у громадському транспорті. Місцева влада не може прийняти рішення про безкоштовний проїзд. Це у компетенції Верховної ради України.
Але хмельницькі керманичі з розумінням ставляться до переселенців, які приїхали у місто та те, що не всі можуть бути забезпечені електронними квитками. Тому при наявності пільгового посвідчення, довідки про тимчасово переміщених осіб гості міста мають можливість їздити безкоштовно.
Щоб отримати довідку внутрішньо переміщеним особам варто звернутися в управління праці.
Робота громадського транспорту під час воєнного стану
У обласному центрі графік роботи громадського транспорту змінився: з 6:30 до 20.00. Все через комендантську годину, яка діє у Хмельницькому. Перевізники працюють за затвердженими маршрутами, тому хмельничани та гості міста можуть спокійно дістатися до місця призначення. Загалом, в обласному центрі курсує 50 тролейбусів та орієнтовно 110-120 автобусів. Потрібно зазначити, що у тролейбусі можна розрахуватися готівкою.
Війна триває на території України майже два місяці. Українці втомилися, проте не здаються. Звичайно, наше життя вже ніколи не буде, як колись. Але влада міста намагається контролювати ситуацію та робити все можливе аби хмельничани та гості почували себе комфортно.
Сподіваємося, що скоро настане мир на українській землі, а наші вороги згинуть, як роса на сонці.