Неділя, 19 Травня, 2024

У Хмельницькому оновлять ще 2 скульптури Миколи Мазура

Ще дві фігури відомого митця Миколи Мазура реставрують. Дві скульптури біля колишнього кінотеатру Сілістра демонтували і відправили на ремонт. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Реставрація скульптур Миколи Мазура

Вчора, 15 червня, на сторінці Департаменту інфраструктури міста, хмельничанка Тетяна поділилася фотографією, на якій видно, як проводиться демонтаж скульптури Миколи Мазура. Містяни почали активно коментувати цей допис та висловлювати свої припущення, чому фігуру все ж таки демонтували. Хтось вирішив, що на Площі Свободи можливо з’явиться ще один фонтан. Дехто вже подумав, що фігура віслючка опиниться на металобрухті. Хтось почав пропонувати, щоб на цьому місці встановили нову громадську вбиральню.

Начальниця відділу благоустрою міста Тетяна Циб прокоментувала допис хмельничанки та пояснила, що наразі виконують роботи з поточного ремонту фігур Мазура. Вона нагадала, що містяни можуть побачити відновлені скульптури у парку ім. Чекмана та у сквері ім. Шевченка. Тепер настала черга скульптур, які розташовані на Проспекті Миру. Тетяна Циб каже, що незабаром оновлені композиції встановлять на їхнє місце і ними зможуть милуватися і діти, і дорослі.

Заступник міського голови – директор Департаменту інфраструктури міста Василь Новачок також пояснив, що скульптуру з віслючком на Площі Свободи демонтували для того, щоб її відреставрувати. За словами Василя Новачка, поточний ремонт скульптури передбачає зварювальні роботи та фарбування фігури. Цілісність конструкції буде повністю відновлено. Василь Новачок пояснив, що фігуру демонтували, оскільки роботи з її відновлення краще виконувати у приміщенні, а не на вулиці. За його словами, оновлену скульптуру встановлять на попереднє місце до кінця цього місяця. Також Василь Новачок додав, що планується відреставрувати скульптуру «Сад». Він каже що з міського бюджету виділено 196 тисяч гривень на відновлення скульптур Мазура. Про це повідомляє «Суспільне».

Фігури Миколи Мазура

Фото – Василь Камінський

Кожна скульптура Миколи Мазура є неповторною. Митець використовував для створення цих фігур металобрухт: поршні, підшипники, баки, зношені двигуни, колеса, труби, резервуари тощо. Скульптури Мазура є унікальними і вони не втратили своєї актуальності досі. Варто додати, що вони з’явилися у Хмельницькому понад 30 років тому. За цей час фігури зіпсувалися під впливом погодних явищ. Тому їх поступово відновлюють, щоб мешканці та гості міста мали змогу милуватися оригінальними композиціями.

Залізний космодром у парку ім. Чекмана відреставрували три роки тому. Пошкоджені елементи конструкцій замінили на нові, а також пофарбували фігури. Два роки тому оновили дві фігури у сквері ім. Шевченка: «Риба-кит» і «Бабка».

Також відреставрували фігури з «Автомістечка» у парку ім. Чекмана. Оновлені яскраві скульптури викликають захоплення у дорослих та дітей. Маленькі хмельничани із задоволенням граються на цікавих машинках.

Під час реставрації фігур підрядник завжди намагається відтворити кольорову гаму, яку колись використав при створенні робіт Микола Мазур.

Хмельничани позитивно ставляться до того, що фігури Миколи Мазура поступово реставрують. Ці унікальні фігури є візитівкою Хмельницького.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.