Неділя, 21 Липня, 2024

У Хмельницькому освятили унікальний дерев’яний храм

Вчора, 6 вересня, у Хмельницькому, освятили дерев’яний храм Новомучеників Українського Народу Української Греко-Католицької Церкви. Тут правитиме служби адміністратор храму, отець Микола. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

У Хмельницькому освятили новозбудований унікальний дерев’яний храм Новомучеників Українського Народу Української Греко-Католицької Церкви. Храм знаходиться на території військового кладовища, що по вулиці Кам’янецькій. Біля храму встановлений пам’ятник жертвам політичних репресій. Тому це місце особливе.

На освячення храму завітав також міський голова Олександр Симчишин.

“Це особливе місце. Поруч – пам’ятник жертвам політичних репресій. Ці люди гинули, бо хотіли мати Україну, українську мову, українську церкву. Тепер можемо помолитися за їх душі у новому храмі. Всі ми знаємо, що церкви з дерева – споконвічна українська традиція. Дуже радий, що в Хмельницькому вдається її відроджувати і розвивати”, – наголосив міський голова.

Будівництво храму тривало рік. Його спорудили будівельники з Івано-Франківської області. Для будівництва храму використали деревину смереки, оброблену протипожежною речовиною. Отець Микола розповів, що вартість будівництва церкви становить понад мільйон гривень. За його словами, на це були виділені кошти парафіян і церковної влади. Про це повідомляє “Суспільне”.

Освячення церкви відбулося за участю архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка та преосвященного владики Івана Кулика, єпископа Кам’янець-Подільської єпархії. Митрополит Василь Семенюк подякував керівництву міста за сприяння у будівництві храму, а після Служби Божої заспівав разом із вірянами повстанську пісню.

Єпископ Кам’янець-Подільської єпархії Іван Кулик каже, що храм буде буд відчинений щодня, тому кожен зможе прийти на літургію, помолитися. Однак у зв’язку з карантинними обмеженнями всередині храму зможе перебувати невелика кількість людей під час Богослужіння. Всі повинні бути в масках та користуватися антисептиками.

Владика Іван Кулик розповів, що цього року також планують добудувати храм греко-католицької церкви в Красилівському районі. За його словами, храм буде мурований і знаходитиметься в селі Антоніни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.