Четвер, 23 Травня, 2024

Сурмач на вежі кінотеатру «Планета», який грав «Проскурівський вальс», змінив мелодію

Жакемар на вежі кінотеатру «Планета», який чотири рази на день вигравав «Проскурівський вальс», змінив мелодію. Заміна відбулася через претензії щодо порушення авторських прав. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Сурмач на вежі кінотеатру «Планета» чотири рази на день вигравав «Проскурівський вальс». Однак мелодію довелося змінити через звернення власників пісні щодо порушення авторських прав. Тепер у центрі Хмельницького о 09:00, 12:00, 16:00 та 18:00 лунає марш січових стрільців «Червона калина». Про це повідомляє «Суспільне».

Авторкою «Проскурівського вальсу» є хмельницька поетеса, співачка та композиторка Надія Пукас. Вона створила цю композицію разом із хмельницьким композитором та аранжувальником Іваном Пустовим.

Власники пісні надіслали лист до Хмельницької міської ради, в якому вказано, що вони не надавали жодних дозволів на використання «Проскурівського вальсу». Про це розповів начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Василь Новачок.

«У листі, перший з яких надійшов ще взимку цього року, йшлося про те, що міська рада, використовуючи мелодію пісні «Проскурівський вальс», порушує авторські права її власників. За подальше використання авторка захотіла отримувати з міського бюджету кошти, які у бюджеті не передбачалися. Та й просити депутатів про їх виділення ми вважали не скромно», – каже Василь Новачок.

Начальниця відділу благоустрою Тетяна Циб розповіла, що «Проскурівський вальс» лунав з вежі кінотеатру багато років поспіль, ще до того, як оновили годинник та встановили фігурку. Однак раніше жодних претензій від авторів мелодії щодо її використання до міської ради не надходило.

За словами Тетяни Циб, сурмач виконував не всю композицію, а лише попурі, в якому було використано кілька акордів «Проскурівського вальсу». Однак ситуацію вирішили мирно. Тому тепер з вежі кінотеатру «Планета» лунає мелодія з маршу «Червона калина». Тетяна Циб каже, що цю композицію обрали працівники відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства, адже вона позитивна та дарує гарний настрій.

Нагадаємо, що у рухому фігурку на вежі кінотеатру «Планета» встановили 13 грудня минулого року. Чоловічок із сурмою щодня виходить на балкончик та сурмить о 09:00, 12:00, 16:00 та 18:00. На рухому фігурку було виділено 300 тисяч гривень з міського та обласного бюджету. Жакемара виготовив львівський годинникар Олексій Бурнаєв. Саме він у 2018 році замінив годинник на вежі кінотеатру, оскільки старий вийшов з ладу. Новий годинник виконаний у класичному стилі та має підсвітку. На це з міського бюджету виділили 200 тисяч гривень. У серпні 2019 року зі сторони вулиці Соборної тут з’явився ще один циферблат.

Фото – Суспільне.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.