Субота, 22 Червня, 2024

Сквер та капличку на честь загиблих воїнів АТО облаштовують біля Олешина

Біля в’їзду у село Олешин кипить робота: тут селяни садять кущі та дерева, щоб облаштувати сквер на честь загиблих воїнів АТО. Деталі читайте на khmelnytskyi-future.com.ua.

На території скверу буде капличка та статуя Діви Марії. Планується, що усі роботи завершать до 13 жовтня, повідомляє “Суспільне”.

Як іде робота на в’їзді в Олешин

Мешканці Олешина та небайдужі хмельничани, які долучились до створення місця пам’яті, вже висадили тут понад 230 кущів та квітів. Рослини підбирали так, щоб у сквері було зелено протягом усього року. За словами старости олешинського округу Валентини Базелюк, навіть бабусі і дідусі викопували свої квіти на подвір’ях, щоб їх тут посадили. Каже, люди допомагають, хто чим може. 

Хто створює новий сквер

До акції долучилися не тільки мешканці села, а й містяни: побратими, волонтери, активісти. Так, бордюри виготовили волонтери. Бруківку зробив місцевий житель, як і асфальт. Щоб було гарно, тут висадять 30 кущів троянд, а також різні рослини та кущі. 

Хмельничанин Василь Музика і його товариш Олександр прибули сюди, щоб  допомагати волонтерам прикрашати майбутній сквер. Працюючи з Валентиною Базелюк, вони посадили більш ніж дві сотні ялинок, а також заклали арматуру у фундамент та зробили ланцюги із заліза, що будуть огороджувати статую Богородиці. Як кажуть чоловіки, вони прагнуть показати на власному прикладі, що треба робити добрі справи. 

Мешканка Олешина Наталя Кметь відмітила, що їй до душі допомагати односельцям творити щось нове і прекрасне, тому що це згуртовує населення.

З с. Іванківці сюди завітала Тетяна Гаврилюк. Вона сказала, що раніше на в’їзді до Олешина були хащі. Але тепер тут усе облагородили, і буде гарно. Крім того, у сквері хочуть встановити постамент Богородиці, щоб вона оберігала громаду. 

Майже на протязі місяця день у день тут працюють волонтери, але зараз вони їхня робота вже добігає кінця. Тут буде сквер на честь пам’яті комбата Червня та вояків, які полягли за Україну на Донбасі, повідомила Валентина Базелюк. 

Парки, сквери та пам’ятні алеї на честь загиблих воїнів АТО в інших містах

Вшанування пам’яті полеглих воїнів АТО проводиться в усіх куточках країни. Іменами героїв називають вулиці, на честь них створюють меморіали, сквери та парки, а також знімають фільми.

Так, наприкінці вересня у м. Сєвєродонецьк оголосили про намір відкрити Алею пам’яті воїнів АТО у парку Горького. Планується, що вона буде подібною до наймасштабнішого меморіального комплексу, присвяченого пам’яті Героїв АТО та Революції Гідності. Це великі стели зі скла з фотографіями людей, які загинули на Сході та на Майдані.

У м. Полтава мами загиблих на Сході воїнів створили алею пам’яті на честь своїх синів. Вони посадили молоді дубки, які виплекала одна із матусь. 

У м. Гайсин Парк пам’яті і слави Героїв-учасників АТО та Алею Слави відкрили в 2017 р.

А в м. Тернопіль є Сквер Волонтерів пам’яті Віктора Гурняка. ВІктор був фотокореспондентом, який прийняв геройську смерть у зоні АТО. 28 серпня 2021 р. його посмертно удостоїли звання Герой України і ордену “Золота Зірка”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.