П’ятниця, 19 Липня, 2024

Села Хмельницької області беруть участь у конкурсі “Найгарніше село України”

Цього року українці мають нагоду дізнатися, яке ж село в Україні заслуговує на звання найгарнішого. Відповідний конкурс проводить команда Made in Ukraine. Далі розповість khmelnytskyi-future.

До нього долучилися 15 сіл з Хмельницької області, одне з яких набрало неймовірну кількість голосів, сповіщає Поділля News.

Завдяки спецпроєкту “Найгарніше українське село” його організатори сподіваються допомогти розвитку українських сіл та зеленого туризму, зберегти самобутність та історію і відкрити їхню красу суспільству. Як пояснюють засновники проєкту, він розповідає про нові подорожі, натхнення, спогади та естетику. 

Переможець конкурсу одержить кошти у розмірі 100 тис. гривень  на розвиток громади від партнерів проєкту та його команди. 

Приймати заявки на участь у конкурсі почали у травні, а закінчили – 20 вересня. Проголосувати за один з населених пунктів можна до 25 жовтня. Переможців конкурсу оголосять 16 листопада.

На сайті проєкту зазначається, що його створили для популяризації подорожей Україною. При цьому йдеться мова не про мандри обласними центрами, а й невеликими мальовничими селами.

Децентралізація позитивно вплинула на українське село, пишуть організатори конкурсу. Села поступово розквітають, в них розбудовують інфраструктуру та реставрують пам’ятки історії та архітектури, користуючись грантовою допомогою. 

Хмельниччину на конкурсі представляють 15 сіл. 

Нині абсолютним лідером голосування є село Старий Кривин, що у Шепетівському районі. Воно займає перше місце за кількістю уподобань не лише серед хмельницьких учасників, а й взагалі у конкурсі. За Старий Кривин проголосували 1268 чоловік. З невеликим відривом йде найближчий суперник – село Биківці, що у Кременецькому районі Тернопільської області, яке має 947 балів. У Самчиків 623 голоса, у Зінькова – 109. Решта конкурсантів з Хмельницької області має менше 100 голосів. За деяких з них взагалі ніхто не проголосував. 

До відома, в 2020 р. у конкурсі “Неймовірні села-2020” за перемогу і приз у сто тисяч гривень змагалось село Головчинці. Але воно опинилося лише на 9 місце фіналу. Тоді перемогу здобуло село Андріївка Дніпропетровської області. 

Проголосувати за одне з сіл можна тут.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.