Субота, 22 Червня, 2024

Новий мурал прикрасить стіну юнацької бібліотеки у Хмельницькому

Непримітну сіру будівлю Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва зовсім скоро прикрашатиме новий мурал. Його появі містяни завдячують львівській художниці Богдані Давидюк. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Стінопис буде створено в межах літературно-перекладацького фестивалю TRANSLATORIUM, який пройде у Хмельницькому 1-3 жовтня 2021 р., повідомляє “Суспільне”.

За словами кураторки фестивалю Вероніки Ядухи, у організаторів заходу було бажання працювати з бібліотекою, як з місцем, де зберігаються книги, а люди оперують великими масивами інформації. Приміщення видається не надто привітним до молодих читачів, і митці вирішили його прикрасити. Стінопис планують закінчити до початку фестивалю і презентувати його 1 жовтня. 

Богдана Давидюк малює мурал на площі у 44 м2. Вона пояснює, що він символізує процес спілкування. Взагалі-то стінописів на фасаді бібліотеки буде два. Вони гармонійно сполучатимуться один з одним. 

Створення першого мурала, який займає 16 м2, підходить до завершення. Як каже художниця, він ілюструє процес народження знаків мови. У зображення Богдана Давидюк вклала ідеї про виникнення мови та її знаків і перекладу. Стінопис акцентує увагу на вхідній зоні бібліотеки і підсилить її образ. 

Над створенням мурала мисткиня працює уже другий тиждень, щодня проводячи за роботою по 8 годин. Ескіз вона розкреслює по квадратах, утворюючі сітку, з якою легко працювати. Спочатку художниця наносить на поверхню стіни грунтовку, а потім робить позначки на стіні. Після цього в хід йдуть фарби з балончика. У кольоровій гамі переважають фіолетовий та помаранчевий кольори, а також білі та чорні лінії. 

Львівська художниця вже витратила 30 балончиків фарби, купленої за кошти небайдужих людей. 

До відома, Богдана Давидюк – молода львівська мисткиня, яка у своїй творчості послуговується як “живими матеріалами” олівцем та фарбами, так і цифрою. Створю мурали, плакати, стріт-арти. Бере участь виставках та різноманітних арт-проєктах, ілюструє дитячі книжки. Художниці притаманне цікаве бачення слів та мови, яке вона переносить у свою творчість. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.