Субота, 12 Жовтня, 2024

Тури, дім мандрівника та мурали – Гораївка на Бакоті дивує туристів

Бакотська затока щороку входить у топи найбільш популярних туристичних запитів. М’який клімат та приємна вода дозволить накупатись, позасмагати та відпочити з дітьми. Та туризм в Бакоті цікавий не лише влітку, ця місцевість стає магнітом для українців та іноземних гостей впродовж усього року. Унікальним є і село Гораївка. Далі на khmelnytskyi-future.

Історія села Гораївка

Село Горaївка розташоване за 1,5 кілометра на захід від села в урочищі Серлівка, на лісовому миловидному березі річки Дністер. На полі, між селами Бакота і Гораївка знайдено рештки жертовника пізнього бронзового віку у вигляді курганоподібного насипу зі спеціально викладеними кам’яними виростками в основі. Також поблизу села знайдено поселення скіфського часу, поселення розвинутого трипілля і два поселення VI-VII ст. н.е.. Майже 300 років тому, територія була вкрита лісом. У пониззі с. Гораївка знаходиться знаменита річка Дністер. Це найбільша річка Поділля і друга за величиною в Україні.

Як змінилось життя села за останній час?

Гораївка – це не просто село з населенням лишень 400 людей, а справжнє арт-село. Більшість будинків і інших об’єктів населеного пункту прикрашають мурали та розписи від різних мистецьких команд. Зокрема, гораївську садибу “Дім мандрівника” розмалювали бакітськими дністровськими рослинами художники з ARTХАТА “ВиТвори”. Сьогодні “Дім мандрівника” – це відоме серед української мистецької і туристичної спільноти місце, де в неформальному середовищі збираються люди з усієї України та з-за кордону. Тут вони створюють нові артоб’єкти та пізнають Бакотський регіон. А кількість туристів збільшилась втричі за останні роки. Це місце стало магнітом для митців, велотуристів, йога-практиків, мандрівників. Тут проводяться культурно-освітні лекції та воркшопи для локальної молоді.

Мапа арт-села – Гораївка

Це місце, де можна комфортно проживати. Тут є 2 магазини, 2 зупинки, 2 церкви, клуб, бібліотека, садиба Дім Мандрівника, де можна переночувати та Бакота Хаб, де можна переночувати та відвідати мистецький простір. Також на мапі можна простежити розташування муралів, артоб’єктів, розмальованих будинків та криниць. І все це можна легко побачити, якщо пройти пішки від 1 до 2 годин. Карта доступна як в онлайн-форматі, так і в друкованому форматі на різних локаціях села. За QR-кодами можна переглянути точне розташування кожної з локацій.

Команда волонтерів змайструвала вуличні меблі, які тепер прикрашають громадський простір у Гораївці. З пʼяти столів, три розміщені в кемпінг-зоні для туристів. Ще 2 столи знаходяться по стежці від магазинів села Гораївка до Дністра та є доступними для всіх охочих, будь то місцеві мешканці, які бажають провести пікнік, або туристи, які шукають місце для кемпінгу. 

Головна цінність – люди

Бакота – це не лише природа та гарні краєвиди, а й люди, які тут живуть. Усі, хто був в магазині в Гораївці лиш раз – не забудуть пані Світлану. При вході у магазин – клумби та мурал БаКотика з квітами. Раніше Світлана була вчителькою в школі, а після того, як школу закрили, не стала сидіти вдома – щиро люблячи своє місце роботи, вона відкрила магазин в одному з кабінетів колишньої школи. Жінка є справжньою душею Гораївки та завжди рада відвідувачам.

На арт-село Гораївку перетворили мурали

Стінопис на сільському клубі створили художники та волонтери за мотивами творчості українського художника-педагога, самобутнього художника-кам’янчанина Олександра Грена, який захоплювався кубізмом і футуризмом та жив на Бакоті у 30-х роках 20 століття. У своїх роботах Грен використовував декоративність як основний засіб художнього вираження, поєднуючи прості геометричні форми авангарду з ритмікою українського народного орнаменту.

Де зупинитись у Гораївці?

Бакота Хаб – арт-простір на Бакоті від Respublica FEST. Команда перетворила колишню школу на багатофункціональний осередок, резиденцію та хостел, де митці та туристи можуть знайти притулок та натхнення.

Дім мандрівника – місце, де у неформальному середовищі збираються люди з усієї України та з закордону. Її створили веломандрівники, котрі на велосипедах побували у 31 країні Європи. Набутий в подорожах досвід вони втілили у своїй садибі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.