Субота, 22 Червня, 2024

Історія будівництва електростанції в Кам’янці-Подільському 

Важко уявити сучасне життя без електроенергії. Без електрики не будуть працювати підприємства, установи, заклади харчування, навчальні заклади. Без електрики нікому не потрібні ґаджети, інтернет. Люди залежні від світла і це всім відомий факт. Ми вже писали про електрифікацію Проскурова. Сьогодні поговоримо про те, як була збудована перша електростанція в Кам’янці-Подільському. Дізнайтеся більше про електрифікацію Кам’янець-Подільського на нашому сайті khmelnytskyi-future.com.ua з посиланням на k-p.net.ua.

Історія створення електростанції

У Кам’янці-Подільському в 1911 році було розглянуто питання про виділення земельної ділянки для будівництва першої міської електростанції. Далі були бюрократичні моменти: доповідь про будівництво електростанції, внесення змін до плану міста, дозвіл на виготовлення проєктної документації, погодження документів на найвищому рівні. Після всіх цих процедур було прийнято рішення про будівництво електростанції в Кам’янці-Подільському у квітні 1912 року. Вже у квітні керманичі Кам’янця підписали договір з купцем Самуїлом Райсом та іншими підприємцями, а через місяць був закладений фундамент для будинку електричної станції. Потрібно відзначити, що місце освятив єпископ, а на заході були присутні можновладці та місцеве населення.

Будівельні роботи в Кам’янці-Подільському

У вересні 1912 року на багатьох вулицях Кам’янця були встановлені електричні стовпи на яких натягнули електричні лінії. Проте обсяг робіт був великий, тому підрядники постійно відкладали запуск електричної станції. Спершу запуск планувався 15 жовтня, потім 15 листопада. В результаті 15 грудня 1912 року електроенергія була подана на Новий план, а з 22 грудня на інші вулиці Кам’янця-Подільського. Власники електростанції пропонували місцевим жителям не лише освітлювати будинки, а й нагрівати кухонні плити, кавники, праски. Підприємці з радістю виготовляли технічні плани, кошторис, проводили електричні установки, здійснювали електрифікацію всередині будинків. 

У середині грудня 1912 року через сплетення проводів сталося коротке замикання. Це спричинило пожежу на електростанції. Абонентів відключили від електричної мережі аби здійснити ремонтні роботи.

Будівництво електричної станції в центрі Подільської губернії дало поштовх на електрифікацію інших міст нашого регіону. Почали будувати електростанції в Проскурові, Полонному, Славуті, Новій Ушиці. 

Сучасні електростанції та альтернативні джерела енергії 

У 60-х роках минулого століття Хмельницька область перейшла на централізоване енергопостачання. Був введений в дію перший блок Хмельницької АЕС. 

Прогрес не стоїть на місці й у світі з’являються альтернативні джерела енергії. Сонячні електростанції, немов гриби після дощу, будуються на території Хмельницької області. Сонячна електростанція “Кам’янець-Подільська” введена в експлуатацію в березні 2019 року. Її пікова потужність  становить 63,8 МВт. 

Додамо, що проєктування та будування сонячної електростанції тривало сім місяців. Сонячна станція створила триста нових робочих місць, а також дозволяє скоротити викиди вуглекислого газу на 67 тисяч тонн щороку.

Електроенергія необхідна кожному місту, населеному пункту. Адже без світла ми не можемо працювати, навчатися, готувати тощо. Ми вже так звикли до “благ цивілізації”, що не уявляємо, як сотні років тому наші предки жили без світла. 

Ось така історія першої електростанції в Кам’янці-Подільському. Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви більше дізналися інформації про рідний регіон.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.