Четвер, 23 Травня, 2024

Два нових мурали створюють у Хмельницькому

У Хмельницькому вже є декілька гарних стінописів, тепер до них додалося ще 2. Їх почали створювати на будинках по вул. Франка, 55 і по вул. Зарічанській, 44, пише khmelnytskyi-future.com.ua.

Нові стінописи міста

Обидва мурали, що зовсім скоро стануть новою окрасою міста, є патріотичними. Історія одного з них, на якому зображений спецпризначенець, непроста. Спочатку його хотіли розмістити в центрі Хмельницького, на розі вулиць Кам’янецької та Гагаріна. Місцем для муралу мала бути стіна будинку № 80. Авторка цього проєкту Тетяна Волошина навіть подавала його на голосування бюджету участі. Та хмельничани не підтримали ідею і її довелося відтермінувати. Сама локація теж була проблемною через те, що стіну будинку спочатку хотіли утеплити, що було б дуже дорого. Самі мешканці також виступили проти нанесення цього малюнку на стіну їхньої оселі. Людям видалося, що зображення надто агресивне, пише Поділля News Два нові стінописи створюють у Хмельницькому (ФОТО) | Поділля News (podillyanews.com)

Та на цьому історія багатостраждального патріотичного стінопису не закінчилася. Влітку Тетяну Волошину розшукали мешканці мікрорайону Дубове і запропонували їй розмістити мурал на стіні будинку по вулиці Франка, 55. Цей дім став відомим у місті через участь у програмі “Енергодім”. Він зацікавив навіть міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, який приїздив до Хмельницького. 

Будинок по вулиці Франка все ще утеплюють, тому стінопис наносять паралельно, поки там ще є люльки будівельників. На створення муралу вже виділили кошти з міського бюджету.

Автори муралу поговорили із спецпризначенцями 8 полку, так як їхній символ зображають на стіні дому. Вовка, який був на малюнку з самого початку, замінили на вовкулаку – символ 8 полку. Щоб не жахати містян, із зображення прибрали череп та додали яскравих кольорів, які використані у оздобленні будинку. Бійця полку спеціального призначення також запропонували намалювати на руці солдата оберіг у вигляді браслету. Саме такі подарунки отримали вони від дітей, розповіла Тетяна Волошина. 

На стіні будинку по вулиці Зарічанській, 44 почали створювати ще один мурал. Хмельничани кажуть, що на ньому зобразять дівчину з короваєм. 

Мурали Хмельницького: наймістичніший та втрачений

Із стінописами наше місто виглядає сучасно та більш привабливо. Мешканці Хмельницького щодня милуються ними, а туристи фотографуються на фоні малюнків..

Найбільш таємничий мурал розташований у самому серці міста. Він прикрашає стіну будинку на розі вулиць Кам’янецької та Подільської і має назву “Подолянка з веретеном”. Як пояснили автори муралу, веретено здавна вважалося магічним предметом. Жінка на малюнку немов пряде нитку долі, а сам її образ поділений на дві частини: темну та світлу. 

На превеликий жаль, не всі мурали, створені за останні роки, нині збереглися. Стінопис, який зображав замріяну дівчину з книгою, назавжди щез під шаром фарби. У 2015 р. його створили на стіні загальноосвітньої школи № 18. Та в 2018 р. школу почали добудовувати, ремонтувати і утеплювати. Своєрідною жертвою цього процесу став мурал. Тепер у школи замість муралу є гарна жовта, але пуста стіна. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.