Четвер, 23 Травня, 2024

Перша кільцева розв`язка з’явиться на Озерній

На Озерній планують створити першу у мікрорайоні та четверту по місту кільцеву розв’язку. Вона об’єднає вулиці Панаса Мирного, Залізняка та Гетьманську. Очікується, що це сприятиме уповільненню вуличного руху та зменшенню кількості ДТП на цьому аварійно-небезпечному відрізку шляху, пише khmelnytskyi-future.com.ua.

Як зміниться перехрестя із створенням розв’язки

На перехресті вулиць Залізняка, Панаса Мирного та Гетьманської у мікрорайоні Озерна незабаром може з’явитись кільцева розв’язка. Проєкт на реконструкцію цієї ділянки замовило управління комунальної інфраструктури. Документація обійдеться місту у 88 952 грн., повідомляє система електронних закупівель “Prozorro” та пише “Всім” Кільце на перехресті Залізняка та Панаса Мирного. Як робитимуть та навіщо (СХЕМА) : 06:12:2021 – vsim.ua

Технічне завдання передбачає виконання таких робіт:

  • створення нової схеми дорожнього руху на перехресті, вирішення існуючих проблем і підвищення безпеки усіх учасників руху;
  • встановлення нових бордюрів після демонтажу старих;
  • влаштування нового дорожнього покриття з водовідведенням;
  • грунтовний ремонт старих тротуарів;
  • озеленення.

Щоб новими тротуарами було зручно пересуватись людям з інвалідністю, рівень бордюрів буде знижений на пішохідних переходах. Також передбачається укладання тактильної тротуарної плитки. Проектну документацію планують виготовити до 20 грудня. 

Приблизне розташування кола вказано на схемі. Більш точне зображення буде отримано після розробки проєктно-кошторисної документації. 

Коментар заступника хмельницького мера

Заступник міського голови Василь Новачок вважає, що Озерній конче необхідна кільцева розв’язка саме у цьому місці. Адже тут стається безліч аварій через те, що водії, помітивши зелений сигнал світлофора, набирають занадто велику швидкість. А це неприпустимо для міста. Щоб покращити ситуацію, на перехресті можна встановити світлофорний об’єкт або коло. У міській раді вирішили, що коло буде доречніше. 

Кільцева розв’язка буде сприяти зменшенню швидкості транспортних засобів, що зробить пішохідний перехід безпечнішим. А ще із вулиці Залізняка буде зручніше виїжджати. Поки розв’язки немає, у години пік це майже неможливо зробити. До того ж, тут часто збивають пішоходів, тому перехрестя вважається аварійно-небезпечним, зазначив Василь Новачок. 

Петиція про встановлення світлофору

Мешканці мікрорайону вже намагались вирішити болюче питання зі злощасним перехрестям. 10 грудня 2019 р. хмельничанин Володимир Васьковський створив електронну петицію про встановлення світлофорного об’єкту на розі вулиць П. Мирного та Залізняка. 10 березня 2020 р. петиція набрала 512 голосів із необхідних 500. 

У тексті петиції йдеться про необхідність встановлення світлофору або ж світлофору з кнопкою для здійснення безпечного переходу через вулицю, якщо поставити тут повноцінний світлофор не вдасться. Автор закликав забезпечити безпеку руху, не чекаючи біди. 

Будемо сподіватись, що кільцева розв’язка на цьому перехресті раз і назавжди вирішить питання безпеки і аварій тут поменшає в рази. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.