Неділя, 19 Травня, 2024

На Озерній будують МАФ прямо посеред тротуару

У мікрорайоні Озерна будують малу архітектурну форму, виявили хмельничани. Будівництво розташувалось прямо на пішохідній доріжці. khmelnytskyi-future.

Пояснення та аргументи стосовного нового МАФу дав міський голова Олександр Симчишин, розповідає Поділля News.

Що зводять на Озерній 

Днями у соцмережі Фейсбук на сторінці Департаменту інфраструктури поширили фотографії фундаменту майбутньої малої архітектурної форми. Він розташувався на тротуарі кінцевої зупинки транспорту на Озерній. 

Фото: Volodymyr Gladskyi

Департамент інфраструктури порадив автору звернутись до  управління архітектури, так як це питання не належить до його компетенції. 

Зрештою, стало відомо, що роботи йдуть під контролем Управління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради. Як зазначається, новобудова буде містити кімнату для відпочинку водіїв. Проєкт також передбачає облаштування навколишньої території, нового покриття та тротуару.  

Є навіть малюнок майбутнього вигляду МАФу та пішохідної зони біля нього.

 Дійсно, це місце у проєкті має більш привабливий вигляд, ніж зараз. Але департамент не зазначає, чи буде приміщення нового МАФу здано під комерцію. Про це під іншим дописом розповів міський голова. Зокрема, він зазначив, що пункт, призначений для відпочинку водіїв на кінцевій зупинці Озерної, матиме і комерційну складову. Зазначається, що МАФ для водіїв облаштують, щоб вони не ходили до туалету під найближчий будинок. 

Коментарі хмельничан стосовно нового МАФу

Не всі хмельничани підтримали встановлення цього МАФу. Вони залишили у соцмережах багато гнівних коментарів. Люди пригадали кіоск з морозивом, що наче гриб, з’явився поблизу магазину “Укрзолото” в самому центрі міста. Окрім того, дописувачі зазначили, что прямо зараз МАФ будують на зупинці громадського транспорту по Львівському шосе. 

Стосовно зведення нового МАФу на околиці Озерної, хмельничани пишуть, що хотіли б, щоб спочатку коло нього зробили обход для пішоходів. Мами з візочками, а також пішоходи мають безперешкодно ходити тротуаром, а потім уже можна щось будувати, коментують містяни. 

Деяким хмельничанам все ж здається дивним, що кімнату для водіїв-далекобійників облаштовують посеред тротуару. Але жителям міста не залишається нічого іншого, як тільки чекати на завершення будівельних робіт. Тоді стане зрозуміло, чи буде  обіцяне відповідати готовому. 

Де ще у місті зводять МАФи

Нагадаємо, що нещодавно велике будівництво МАФу на Старокостянтинівському шосе забрало шматок пішохідної зони. Відеоогляд місця будівництва автор розмістив у Фейсбук-спільноті Хмельницький LIVE. Він дійшов висновку, що будують черговий магазин, який буде стояти впритул до проїжджої частини, певне для того, щоб люди, які віходять з транспорту, могли одразу потрапляти на прилавок. 

А на Львівському шосе також розгорнули будівництво малої архітектурної форми впритул до зупинки громадського транспорту. Ось таке фото потрапило в одну із груп в соцмережі Фейсбук.

Чи можно встановлювати МАФи у Хмельницькому

Нагадаємо, що в грудні 2019 р. міська рада дозволила встановлювати МАФи, якщо вони відповідатимуть цільовому призначенню орендованої чи приватизованої ділянки і не заважатимуть руху пішоходів та транспорту. Лише у центрі міста встановлення МАФів має відбуватися за комплексною схемою. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.