Неділя, 21 Липня, 2024

Ще одну школу планують збудувати на Озерній

Мікрорайон Озерна у Хмельницькому забудовується надшвидкими темпами вже не перше десятиліття. Та спальному району катастрофічно не вистачає шкіл. У січні 2022 року тут відкриють нову початкову школу для місцевих учнів, а також очікується будівництво ще одного навчального закладу. Яким він буде, читайте у цьому матеріалі на khmelnytskyi-future.com.ua.

Єдина школа Озерної переповнена

Розвиток інфраструктури Озерної явно не встигає за житловим будівництвом. Про це свідчить її аналіз, проведений у квітні 2021 року виданням “Всім” На Озерній будуватимуть нову школу. Якою вона буде (ВІЗУАЛІЗАЦІЯ) : 16:12:2021 – vsim.ua

Окрема проблема мікрорайону – нестача загальноосвітніх шкіл. НВО № 28, збудоване тут в 90-ті роки, є найбільшою школою країни за числом учнів. За даними на лютий 2020 року тут у 73 класах здобували середню освіту 2 122 учні. У цьому навчальному році їх стало ще більше –  2 569 у 79 класах. 

Новий навчальний заклад та місце його розташування

І хоча в перші дні 2022 року на Озерній відкриють нову початкову школу для 800 дітей, це не вирішить проблему. Населення мікрорайону продовжує зростати, а місць у школах не стає більше. Будівництво нового освітнього закладу – ось що допоможе дітям Озерної, впевнений заступник хмельницького мера Михайло Кривак. 

Цьогоріч міська рада провела архітектурний конкурс на розробку концепції освітньої установи та обрала переможця. 14 грудня було оголошено тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво приміщення гімназії (5-9 класи) та ліцею (10-12 класи) по вул. Січових стрільців. 

Лише за документацію для будівництва нової школи місто готове сплатити 5 033 564 гривні. Проєктанта визначать на аукціоні, який пройде 30 грудня 2021 року. 

Планується, що нова школа буде збудована за адресою: вул. Січових стрільців, 8-а. Для неї вже зарезервована земельна ділянка площею 4,3 гектара, що знаходиться між вулицями Панаса Мирного, Гетьманською, Січових стрільців і Старокостянтинівським шосе. 

Школа, розрахована на 1440 учнів та 48 класів, матиме 4 поверхи. Її проєкт включає в себе приміщення для гімназії та ліцею, автостоянку і трансформаторну підстанцію. Перед проєктантом також буде стояти питання визначення типу опалення: централізованого чи автономного. Термін експлуатації школи має становити не менше 100 років. 

У школі крім навчальних класів будуть спортивні та спортивно-ігрові майданчики, скейт-парк і футбольне поле. Все це також має відображати проєкт навчального закладу. Проєктант зобов’язаний підготувати усі необхідні документи протягом 6 місяців з моменту підписання договору. 

Лише за кошти міського бюджету збудувати сучасну школу не вдасться. Тому посадовці очікують на допомогу з боку держави, заявив Михайло Кривак. 

Нагадаємо, що восени цього року завершилось будівництво сучасної початкової школи № 1 у мікрорайоні Озерна. Вже з січня наступного року тут навчатимуться діти 1-4 класів. Школа обладнана за останнім словом техніки. У ній створене інклюзивне безбар’єрне середовище. Стіни нової школи прикрашають яскраві стінописи, над створенням яких працювали хмельницькі студенти. У такому навчальному закладі дітям буде цікаво та приємно навчатись.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.