Неділя, 15 Вересня, 2024

Звідки походять назви мікрорайонів Хмельницького 

Хмельницький — рідне місто для тисячі подолян, яке має свою історію. Наш обласний центр поділяється на кілька мікрорайонів, хоча офіційного поділу на райони в Хмельницькому немає. Але такий умовний поділ зручний для хмельничан аби орієнтуватися в місті. Ці назви вже давно прижилися в народі, але звідки вони походять? Більше про це дізнайтеся в нашому матеріалі на сайті khmelnytskyi-future.com.ua з посиланням на “Всім”.

Були села, які стали частиною міста

Мікрорайон Гречани — відомий кожному хмельничанину. Проте десятків років тому це було окреме село. Взагалі, поселення було засновано в XVIII столітті. Тут, в основному, проживало католицьке населення, які було переселено на Поділля польськими правителями. Переселенці оселилися на колишніх гречаних полях, тому поселення отримало назву Гречана. Згодом з’явилося село з назвою Гречани. У 1946 році Гречани стали частиною обласного центру. Так у Хмельницькому почав функціонувати мікрорайон, який умовно поділяється на Ближні та Дальні Гречани.

Лезнево, як і більшість мікрорайонів обласного центру, було селом. А перша згадка про цю місцевість була ще в XVI столітті. Проте в історичних джерелах цю локацію називали Лезнів та Глензів. І лише в XIX столітті село отримало назву Лезневе. Кажуть, що назва походить від давньоруського слова «глезно», що в перекладі означає п’ята. А ще так називали маленьку земельну ділянку, яку давали людям у володіння. Мікрорайон Лезнево став частиною міста в 1976 році.

Мікрорайон Ружична походить від польського слова “ружа” 

У мікрорайоні Ружична розташовані переважно приватні будинки. Цей район міста також був спершу поселенням. Перша згадка про цю місцевість згадується в 1530-х роках. Це була власність польського роду Ярмолинських-Сутковських і назва походить від польського слова “ружа”, що в перекладі означає троянда. Село кілька разів змінювало власника. У 1850-х роках Ружична була державною слободою, а через кілька років ружичнянці стали селянами-власниками. Вже за часів незалежної України Ружична увійшла до складу обласного центру.

Озерна — наймолодший мікрорайон Хмельницького

Озерна — наймолодший та найбільш заселений мікрорайон Хмельницького. Кожного року в цій частині міста з’являються нові багатоповерхівки. А перший проєкт забудови Озерної з’явився лише в 1977 році. Що стосується будинків, то вони почали будуватися наприкінці 1980-х років. А ось назва пішла від ставків, які розташовані поруч та належать до приток річки Південний Буг. На території Озерної є лише одне озеро, яке є окрасою мікрорайону. 

Заріччя або Виставка 

Один з найбільших мікрорайонів Хмельницького —  Виставка, а ось нижню частину району ще називають Заріччя. 

Заріччя також колись було селом, яке розташоване на пагорбі та схилах за Південним Бугом. Вперше це поселення згадувалося в 1789 році. Село тривалий час належало графу Гудовичу. 

А ось назва “Виставка” походить від 50-60 років минулого століття. Саме в цей період біля сучасного дендропарку функціонувала обласна сільськогосподарська виставка.

Колишні хутори, які стали мікрорайонами 

Наступні два мікрорайони спершу були хуторами, згодом передмістями Проскурова, а сьогодні сучасними мікрорайонами. 

Дубове — місцевість, яка згадується в XIX столітті. Назва пішла від урочища де знаходився дубовий гай. Згодом у цій місцевості почав функціонувати Дубовий став та млин, а вже пізніше виник хутір. 

Мікрорайон Ракове також був хутором. У XIX столітті на цій місцевості був Раковий став. Відповідно і назва хутора була Раковий. 

Ось така історія мікрорайонів міста Хмельницького. Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви більше дізналися про рідне місто.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.