У соціальних мережах є багато анонімних звернень від осіб, які страждають від домашнього насильства. Вони в безвихідній ситуації. Адже коли вдома постійні образи, побої та приниження, то важко вирватися із цієї пастки. Жертвами домашнього насильства найчастіше стають жінки, проте інколи від аб’юзивних стосунків страждають і чоловіки. Саме для тому був створений притулок для жертв домашнього насильства. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Адреса притулку — анонімна
Притулок облаштований на території Красилівської об’єднаної територіальної громади. Точна адреса невідома. На такі дії організатори пішли аби забезпечити справжню безпеку своїм підопічним. У притулку жертви насильства можуть отримати не лише прихисток, а й психологічну допомогу. Тут є кухня, душові кімнати, зони для занять спортом, ігрова кімната. Також є вся необхідна техніка та меблі. Одночасно у притулку може перебувати 9 осіб. Потрібно зазначити, що проживати в установі жертви домашнього насильства можуть від 10 днів до 3 місяців. Проживання є безкоштовним.
Домашнє насильство поширене у всьому світі
Не потрібно думати, що сімейне насильство є лише в Україні. Воно поширене у всіх країнах. І аб’юзивні стосунки не залежать від рівня доходу чи соціального статусу. Страждають від побоїв і образ, як заможні, так і бідні.
Потрібно зазначити, що люди, які зазнали сімейного насильства не розуміють, що вони є жертвами. Помилково вважається, що ви є жертвою, якщо терпите побої. Проте це вже крайня міра. Є декілька видів насильства:
- Психологічне. Постійні маніпуляції, шантаж, приниження, контроль, ігнорування бажань, думки, почуттів свого партнера.
- Економічне. Обмеження до фінансів. Коли, наприклад, чоловік дає обмежену кількість коштів, є заборона на навчання, працю.
- Сексуальне. Небажані сексуальні контакти, примус до інтиму.
- Фізичне. Систематичні побої, обмеження вашої свободи, коли можуть не випускати з дому чи навіть кімнати.
Якщо ви помітили прояви насилля по відношенню до себе, то не потрібно чекати поки почнуться побої. Найголовніша порада — про домашнє насильство не можна мовчати. Розкажіть про аб’юз родичам, сусідам, друзям. Людям яким можна довіряти. При необхідності нехай ваші рідні затефонують до поліції. Також в Україні діє цілодобова безкоштовна урядова “гаряча лінія” — 1547. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства, то зателефонуйте і вам допоможуть та нададуть всю необхідну інформацію.
Якщо ви наважилися йти від насильника, то у вас має бути чіткий план: зібрати необхідні речі, документи, коштовності, гроші, необхідні ліки. Необхідно запам’ятати усі важливі контакти, на той випадок, якщо аб’юзер позбавить вас засобів зв’язку. Також необхідно стерти все електронне листування аби ніхто не знав де ви будете перебувати.
Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним та корисним.