П’ятниця, 14 Червня, 2024

Хмельницький речовий ринок переходить на першу групу оподаткування

Підприємці, які працюють на речовому ринку Хмельницького, масово переходять з другої на першу групу оподаткування. Головною причиною такого кроку є бажання не встановлювати касові апарати. Далі на khmelnytskyi-future.

Лайфхак від продавців речового ринку

З початком 2022 року представники бізнесу стикнулися з нововведенням, що вимагає використання реєстраторів розрахункових операцій. Не стосується воно тільки платників податків першої групи, які провадять свою діяльність без використання найманої праці. Саме цього статусу й хочуть набути хмельницькі підприємці, розповідає TV7+.

Підприємиця Марія Войталюк працює на ринку “Оптовик”, що входить до складу “товкучки” у Південно-Західному мікрорайоні, більше двох десятиліть. Не так давно їй допомагали 5 продавців. Та з початком пандемії торгувати стало важко. Жінка була змушена відмовитись від послуг найманих працівників. Після Нового року вона перейшла з другої групи оподаткування до першої. Тепер їй не потрібно встановлювати касовий апарат. За словами підприємиці, на базарі з РРО працювати неможливо: на морозі телефони розряджаються. Каже, пробували знайти з ними спільну мову, але з цього нічого не вийшло. А касові апарати дуже дорогі – 15 тис. гривень, підсумувала вона.

Ольга Демидюк торгує побутовими товарами оптом. Та з падінням прибутків вона також опинилась у першій групі оподаткування. Жінка стверджує, що бувають такі дні, коли не вдається продати жодної одиниці товару. Оборот сильно знизився, адже оптом зараз ніхто нічого не купує, бідкається вона. 

Встановлення касових апаратів на речовому ринку застигло на нульовій позначці. Адже підприємці переходять у статус платників єдиного податку першої групи, звільняючи себе від зобов’язання працювати з РРО. 

На одному тільки “Оптовику” офіційно зареєстровано 250 підприємців. З них ⅓ – це ті, хто працював у другій групі оподаткування.

Великий перехід підприємців ринку до першої групи оподаткування завдасть шкоди бюджету. Надходження до нього зменшаться, адже друга група оподаткування платить податок від мінімальної заробітної плати, яка на сьогоднішній день становить вже 6,5 тисяч гривень. Що ж до першої групи, то вона сплачує проценти від прожиткового рівня, а це значно менше, розповів директор речового ринку “Оптовик” Юрій Ярина. Він не заперечує, що підприємці перейшли у першу групу оподаткування, щоб не ставити касові апарати. Чоловік вважає, що це зробили майже всі працівники ринку. 

В маленьких магазинах карток не приймають

Що ж до підприємців, які торгують не на ринку, а в невеликих магазинах міста, то тут справа трохи інша. З січня 2022 року вони перестали приймати банківські картки. У більшості з них можна побачити об’яви, у яких йдеться про несправність касового апарату. Що ж сталося насправді? Знову винні РРО, які тепер потрібно встановлювати в торгових точках. 

Продавчиня одного з таких магазинів Раїса повідомила, що працює без касового апарату. Якщо ж його встановлять – піде з роботи. Вона пояснила, що у магазині дуже великий асортимент, і кожен товар потрібно буде завести в апарат. Якщо ж станеться помилка – буде великий штраф. За словами жінки, сусідній магазин вже перейшов на обслуговування з РРО, але у них зовсім мало найменувань товару і їх нескладно завести в систему. Раїса вважає, що не лише вона одна буде змушена звільнитися. Встановлення РРО може призвести до масового безробіття, резюмувала вона. 

Як повідомив начальник відділу головного управління податкової служби області Володимир Ковальський, за відсутність касових апаратів підприємців не штрафуватимуть до 1 квітня. Та відповідальність за невидачу чеку все ж таки є.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.