Четвер, 25 Липня, 2024

Хмельницьке колесо огляду підсвітили

Важко назвати місто Хмельницький туристичним, проте варто відзначити, що наш обласний центр з кожним роком стає все цікавішим для хмельничан та гостей. Нещодавно у місті відреставрували атракціон “Колесо огляду”, яке розташоване у парку імені Чекмана. Крім того, атракціон днями обладнали підсвідкою, тому локація буде виглядати ефектно, особливо, в темну пору доби. Коли хмельничани зможуть скористатися відремонтованим колесом огляду, читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Атракціон відреставрували ще в жовтні

Загалом, колесо огляду встановили у 80-х роках минулого століття. Атракціон був улюбленим місцем для багатьох хмельничан. Проте з часом колесо застаріло і потребувало ремонту. Багато років атракціон не функціонував. 

Лише у 2019 році міські керманичі вирішили все таки виділити кошти з міського бюджету та відреставрувати колесо огляду. 

За чотири мільйони гривень було замінено двигун, встановлені нові троси, деякі деталі атракціону були відремонтовані. Також повністю замінили 20 кабінок. Та незважаючи на те, що у жовтні місяці все було технічно готове, хмельничани поки не мають змоги скористатися новою локацією. Все через те, що не готові дозвільні документи.  Тому коли колесо огляду запрацює, поки достеменно невідомо.

Потрібно зазначити, що на днях, атракціон був оснащений підсвіткою і, можливо, відкриття довгоочікуваного колеса відбудеться до кінця року?!  

Облаштування відпочинкової зони

Поблизу атракціону тривають роботи по облаштуванню відпочинкової зони. На це вже виділено близько двох мільйонів гривень з міського бюджету, а наступного року виділять ще 9 мільйонів гривень. У планах встановити п’ять круглих лавок великого діаметру, замінити освітлення, посадити дерева, квіти, територію засіяти газоном та облаштувати квітники. 

Потрібно зазначити, що парк імені Чекмана з кожним роком стає все привабливим для мешканців Хмельницького. На початку вересня були завершені роботи по облаштуванню масштабного дитячого майданчика. А декілька днів тому був встановлений новий, сучасний дзеркальний громадський туалет. Нова вбиральня має гарний зовнішній вигляд, тому не псує екстер’єр зони відпочинку. Туалетом відвідувачі парку можуть скористатися безкоштовно.

Найпопулярніші атракціони в Україні

Будемо, відвертими, що не всім хмельничанам подобається ідея реконструкції колеса огляду. Дехто вважає, що це нераціональна трата коштів з міського бюджету. Адже, за роки, що не функціонувало колесо, дерева поруч встигли вирости. І тепер містяни за гроші матимуть змогу поглянути не на панораму міста, а на “воронячі гнізда”. 

В Україні у багатьох містах є величезні колеса огляду, які вражають своїми масштабами:

  • Два колеса огляду знаходяться у Києві (Контрактова площа та Київський зоопарк).
  • Харків, парк Горького.
  • Одеса, луна-парк.
  • Бердянськ, Приморська площа.
  • Львів, парк Культури.
  • Мукачево, Центральний парк.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.