Субота, 22 Червня, 2024

Хмельничанка просить перейменувати вулицю Володимира Вайсера на честь Мрачковського Уберта

На сайті місцевих петицій з’явилося звернення хмельничанки Лісецької Каріни Юріївни, яка просить перейменувати вулицю Володимира Вайсера на честь Уберта Мрачковського. Детальніше читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Уберт Мрачковський — український солдат, який загинув на сході

2 грудня на сайті місцевих петицій Хмельницької міської ради хмельничанка Каріна Юріївна залишила звернення щоб перейменували вулицю Володимира Вайсера на честь Уберта Мрачковського. Містянка зазначила, що 19 листопада 2021 році на Сході країни був вбитий український снайпер, старший солдат, який понад усе любив свою Батьківщину Уберт Мрачковський.

Мрачковський пішов у розпал бойових дій у 2014 році. Він брав участь у боях за Савур-Могилу, був учасником боїв за Мар’їнку, за Дебальцеве, під Волновахою, прикривав українські танки під час боїв за Донецький аеропорт. Крім цього, був у полоні майже два тижні. Військовослужбовець зазнав поранення, проте після лікарні знову повернувся на передову захищати державу.

Перейменовувати вулиці потрібно на честь героїв сучасності, а не Степана Бандери

У своєму зверненні пані Лісецька зазначила, що у багатьох містах України вулиці та провулки переіменовують на честь загиблих воїнів на Сході країни. Також хмельничанка згадала і про слова Президента України Володимира Зеленського. У 2019 році Голова країни зазначив, що, вулиці варто переіменовоувати не лише на честь Степени Бандери чи Тараса Шевченка, а і на честь героїв сучасності. А пані Каріна вважає, що Уберт Мрачковський і є тим самим героєм, тому вулицю Вайсера необхідно переіменувати в його честь.

Для довідки

Цікавий збіг обставин, Володимир Васер теж був військовим, який загинув під час військових дій. Щоправда, у Другій світовій війні. 

Володимир Вайсер народився у нашому рідному місті у 1921 році. У 1940 році був призваний до лав Червоної армії. Вайсеру був не лише молодшим лейтенантом, а й  командиром танку Т-34. Загинув Володимир на Житомирщині у своєму ж танку коли обороняв станцію Чоповичі від контрнаступу німецької армії. Фашисти намагалися прорватися до Києва.

Машина Вайсера запалала і він наказав пораненим членам екіпажу покинути танк, а сам продовжував бій, знищивши ще два німецьких бронетранспортери. Проте ворог знову наніс удар по машині, смертельно поранивши Володимира.  Саме на честь такого героїчного вчинку було названо одну з вулиць в тодішньому Проскурові. 

Щоб підтримати петицію про перейменування вулиці Вайсера потрібно перейти за посиланням. Нагадаємо, що хмельничанам потрібно зібрати 500 голосів щоб звернення розглянули можновладці. До кінця збору підписів залишилося 85 днів. Потрібно зазначити, що на сьогоднішній день петицію підписало 147 осіб. 

А ви підтримуєте ідею перейменування вулиці Вайсера у Хмельницькому? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах. Нам важлива ваша думка.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.