Четвер, 20 Червня, 2024

Двоповерховий швидкісний потяг “Skoda” курсуватиме через Хмельницький

В “Укрзалізниці” повідомили про запуск відремонтованого двоповерхового швидкісного поїзду за маршрутом Київ-Тернопіль-Київ. Більше на сайті khmelnytskyi-future.com.ua.

Один із 2 електропотягів Skoda “City Elephant” почне рухатись по маршруту до кінця 2021 р. Його шлях пролягатиме між Києвом і Тернополем. Цей поїзд буде проходити через Хмельницький. Про це “Укрзалізниця” розповіла на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

Кожний поїзд  має шість вагонів на два поверхи і 636 місць. Потяг може прискорюватися до 160 км/год.

Нагадаємо, що два поїзди Skoda “City Elephant” закупили в 2012 р. до “Євро”. Вони обійшлися залізниці у 39,9 млн євро.

Ці поїзди в 2016-2018 рр. возили пасажирів зі столиці в Тернопіль та Харків, а з Харкова знову до Києва, Вінниці і Генічеська. Та потім вони були зняті з маршрутів. Після закупівлі потягів вони майже не ремонтувались. 

Грунтовний ремонт одного з поїздів разом із представниками чеського заводу Skoda  почали в лютому 2021 р. на Київському електровагоноремонтному заводі.  Найбільш складні роботи виконували самі виробники. Заявлену вартість ремонту оцінили в 291,5 млн грн. Ремонтні роботи першого поїзду вже завершились, а інший доремонтують у перші місяці наступного року. 

Укрзалізниця розглядає три маршрути, на які можна випустити двоповерхові потяги. Крім напряму Київ-Тернопіль-Київ також можуть відновити маршрут Київ-Харків та запустити новий напрямок Київ-Вінниця. Саме вінницький напрямок вважають найбільш цікавим, так як він розвантажить львівський потяг Інтерсіті+. У Вінницю прямує більша частина його пасажирів, що призводить до перевантаження напрямку Київ-Львів влітку та на свята.

Новий графік руху набуде чинності з 12 грудня. По ньому будуть курсувати 12 пар швидкісних потягів.

Як зауважили в Укрзалізниці, за 10 місяців 2021 р. швидкісними потягами скористалися майже 2,6 млн. пасажирів. Це на 25% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.