Субота, 22 Червня, 2024

На вулицях Хмельницького встановлюють антипаркувальні обмежувачі

На вулицях нашого міста триває встановлення спеціальних обмежувальних стовпчиків. Це відбувається в рамках проєкту «Пішохідна зона – не паркувальний майданчик і не проїжджа частина». На його втілення з міського бюджету виділено 97 230 гривень. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Проблема із паркуванням автомобілів на вулицях Хмельницького

У нашому місті зростає кількість транспортних засобів. Вагомою проблемою у Хмельницькому є те, що деякі недобросовісні водії хаотично паркують свої автомобілі на тротуарах, зелених зонах, порушуючи таким чином Правила дорожнього руху. Такі ситуації найчастіше виникають у центральній частині Хмельницького. Внаслідок цього часом трапляються аварії. Водії виїжджають заднім ходом і можуть скоїти наїзд на пішоходів або на інші автомобілі. Однак це не всі проблеми. Внаслідок такого хаотичного паркування знищуються зелені насадження та руйнується бруківка. Також паркування авто на пішохідній зоні перешкоджає комфортно та зручно йти по вулиці пішоходам, створює проблеми для пересування матусь з дитячими візочками та людей з інвалідністю. Коли небайдужі містяни роблять зауваження таким водіям, то у відповідь часто можуть почути нецензурну лексику, образи та грубість. Іноді хмельничани фотографують автомобілі, які припарковані з порушенням Правил дорожнього руху, та викладають світлини у соцмережі.

Встановлення обмежувальних стовпчиків на вулицях міста

Проєкт «Пішохідна зона – не паркувальний майданчик і не проїжджа частина» спрямований на те, щоб вирішити проблему із хаотичним паркування автомобілів на тротуарах. Реалізація ідеї дасть змогу підвищити безпеку пішоходів на вулицях Хмельницького. Мешканці міста зможуть зручно, спокійно, безпечно та комфортно пересуватися по тротуарах. В рамках реалізації цього проєкту передбачено встановити 113 обмежувачів на вулицях міста. Ці спеціальні металеві стовпчики перекриють заїзд для машин на тротуари на таких вулицях: Соборна, Вайсера, Кам’янецька, Проскурівського Підпілля, Староміська, Курчатова. Роботи зі встановлення стовпчиків виконують підрядні підприємства на замовлення управління житлово-комунального господарства.

Начальник відділу організації безпеки дорожнього руху управління житлово-комунального господарства Олександр Ковальчук розповів, що обмежувальні стовпчики дозволено встановлювати з 2018 року, відповідно до ДСТУ 8751:2017 «Огородження дорожні і напрямні стовпчики».

«На сьогодні металеві антипаркувальні обмежувальні стовпчики вже встановлені на багатьох вулицях у різних мікрорайонах міста, а саме: на вулиці Прибузькій і Старокостянтинівському шосе (при влаштуванні велодоріжки), на розі вулиць Бандери і Зарічанської (сквер Бандери), проспекту Миру і вул. Свободи та інших», – каже Олександр Ковальчук.

За словами Олександра Ковальчука, на вулицях міста встановлюють не лише металеві стовпчики для унеможливлення заїзду автомобілів на тротуари, а й напівсферичні конструкції яскравого кольору. Такі конструкції цього року вже з’явилися на вулиці Проскурівського Підпілля, 32, а саме перед будівлею Управління праці та соціального захисту населення. Також обмежувальні напівсфери встановили біля одного із супермаркетів у Гречанах.

Хмельничани позитивно ставляться до таких змін у місті і вважають, що це дозволить вирішити проблему із паркуванням машин у не призначених для цього місцях.

Обмежувальні стовпчики на вулицях Хмельницького планують встановлюватиі надалі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.