Субота, 20 Липня, 2024

Що робити хмельницьким власникам електрокарів з номерними знаками із літерою Z

Ще до того, як звичайна латинська Z почала стійко асоціюватись із російським фашизмом, власникам електрокарів почали видавати номерні знаки з цією літерою. Це означало, що автомобіль не забруднює атмосферу – нуль викидів (zero еmission). Але зараз хмельничани не бажають мати номери з такою позначкою. Що ж їм робити, читайте у цьому матеріалі khmelnytskyi-future.

Не так давно 3 автомобілі з електродвигуном одержали у міському Сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ номери без літери Z. Це стало можливим з травня нинішнього року. Раніше цією літерою позначали машини з електродвигуном, розповідає “Суспільне Поділля”.

Власники електрокарів про заміну номерів з Z 

Хмельничани не хочуть користуватися номерними знаками з літерою, яка стала символом російської агресії. І це бажання цілком зрозуміле. 

Елла Гордійчук, яка є власницею електромобіля, зареєструвала своє авто з новими  номерними знаками. Як сказала жінка, коли помітила, що їй видають номери з Z, відмовилась від них, адже асоціація з цією літерою зараз “не дуже”. 

Хмельничанин Євген також прийняв рішення щодо заміни номеру з сумнозвісною літерою на номери нового зразка. Він розповів, що хоче замінити номер на інший, бо з початком військової агресії росії проти України Z перестала сприйматись нормально. 

Z як символ сучасного фашизму

На початку російського вторгнення в Україну було помічено, що окупанти позначають свою техніку декількома латинськими літерами: V, Z, Х, O, А. Особливої популярності набула літера Z через її використання в російській пропаганді війни. 

3 березня Міністерство оборони рф опублікувало в Інстаграмі пости зі слоганами “Zа мир” та “Zаканчиваем войны”. З цього часу нетипове використання літери Z набуло широкого розповсюдження в рф. Зокрема, росіяни, які підтримують війну в Україні, показують свою громадянську позицію за допомогою наліпок на автомобілях. У школах та дитсадках росії вивішують плакати з аналогічною підтримкою війни, а дітей шикують у формі літери Z. Cумнозвісна літера навіть стала символом регіону. Кемеровську область теперь називають КуZбасс.

Заборона певних символів в Україні

Використання літери Z та іншої символіки російських збройних формувань заборонено в Україні на державному рівні з квітня 2022 року. Ці літери не можна застосовувати в літературних творах, при проведенні масових заходів, на одязі, в соціальних мережах та на транспортних засобах. Виключення становлять випадки, коли військова агресія засуджується. 

У Казахстані та Киргизстані використання символу Z на транспортних засобах забороняється законом. 

Як замінити номерний знак з літерою Z

У Хмельницькій області реєстрацію пройшли 812 електрокарів. До початку війни усі вони отримали номерні знаки з латинською Z, зазначив начальник територіального Сервісного центру у місті Хмельницькому Володимир Заболотний.

Власники електромобілів, які бажають замінити номери з “неблагонадійною” літерою, можуть зробити це у сервісному центрі м. Хмельницького. Процедура обійдеться у 630 гривень. 

Для обміну треба мати:

  • паспорт громадянина України,
  • ідентифікаційний код, 
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що підлягає обміну. 

Крім того, на процедурі обміну повинен бути присутній власник автомобіля разом зі своїм транспортним засобом. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.