Четвер, 25 Липня, 2024

У Хмельницькому стартував новий мистецький проєкт «Вони любили наше місто. А ти?»

Минулого тижня у нашому місті започаткували новий мистецький проєкт «Вони любили наше місто. А ти?». Перша історія в рамках проєкту стосувалася власника театру у Проскурові Бориса Шильмана. Для містян вже готують наступну цікаву історію. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Мистецький проєкт «Вони любили наше місто. А ти?»

У п’ятницю, 9 липня, на вулиці Проскурівській, біля міського Будинку культури, хмельничанам представили мистецький проєкт «Вони любили наше місто. А ти?». Його мета полягає у тому, щоб ознайомити містян з видатними людьми, які колись жили у Проскурові-Хмельницькому. Присутні дізналися багато цікавих фактів про рідне місто. Стріт-арт проєкт є складовою програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін».

Розповідь про Бориса Шильмана

Цикл заходів у рамках мистецького проєкт розпочався з розповіді про власника першого театру у Проскурові. Колись на сцені театру виступали відомі державні, культурні та військові діячі. Перший театр у Проскурові почав свою діяльність у 1892 році. Він був культурним осередком міста. У театрі завжди вирувало мистецьке життя. Тепер будівля на Проскурівській, 43, – це міський Будинок культури. Наразі тут працює вісім професійних аматорських колективів та 7 любительських об’єднань та клубів за інтересами.

Про новий проєкт розповів на своїй сторінці у соцмережі міський голова Олександр Симчишин.

«Перша історія була про Бориса Шильмана, котрий побудував тоді театр, а тепер – будинок культури.Організували для хмельничан вуличні фотовиставки, книги про наше місто, стилізовані деталі інтер’єру, театралізоване дійство, інтерактивні розваги, фотозони. Дуже хочемо, щоби хмельничани знали минуле свого міста. Будемо розказувати їм і далі в такому форматі. Уже готуємо наступну історію!», – каже міський голова Олександр Симчишин.

Завдяки акторам народного аматорського театру «Дзеркало» на Проскурівській цього дня панувала атмосфера старого Проскурова. Перехожі довідалися про біографію та цікаві факти з життя Бориса Шильмана. Також цього дня відбулася інтерактивна гра та театралізована екскурсія по міському Будинку культури.

Присутні мали змогу побачити книжково-ілюстративну виставку «За лаштунками проскурівського театру». Усі охочі взяли участь у цікавій вікторині та перевірили свої знання з історії Проскурова. Також у рамках проєкту презентували фотовиставку «Старе – нове місто» та експозицію світлин Леоніда Западенка «Старий Проскурів».

У рамках проєкту діяла інтерактивна дошка «А я зробив для свого міста Хмельницького ось що…». Кожен бажаючий мав змогу дописати фразу та зазначити про свої досягнення для розвитку рідного міста. Хтось написав, що займається колекціонуванням старовинних речей, пов’язаних з Проскуровом. Хтось надає допомогу безпритульним тваринам у місті. Дехто прибирає та прикрашає Хмельницький.

Загалом заходи у рамках мистецького проєкту пройшли активно та насичено. Хмельничани довідалися багато нового та цікавого про рідне місто.

Реакція соцмереж

Хмельничани вважають новий проєкт цікавим та чудовим. Театр під відкритим небом подарував містянам приємні емоції. Користувачі соцмереж дякують міському голові за новий мистецький проєкт.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.