Неділя, 28 Квітня, 2024

Хмельничани, кому часнику? Невеликий гід для любителів вирощувати культури

Часник – одна з найпростіших культур, яку кожен хмельничанин може вирощувати. У більшості регіонів України часник висаджують восени. На той час уже зібрано багато ярих культур, але залишено трохи вільного місця в саду для посадки зимового сорту. Вирощування часнику – процес не важкий, але довгий: просто пам’ятайте, що часникова грядка не буде доступна для інших культур до кінця наступного літа, коли прийде час збирати врожай часнику, посаджений минулої осені.

Вибір сорту часнику для посадки

Якщо ви пересаджує часник з власного поголів’я, вибирайте самі великі та кращі качани з літнього врожаю. При покупці шукайте часник, який продається спеціально для посадки, наприклад, серед асортименту ТМ «Аптека Садівника», адже в продуктовому відділенні супермаркету він міг бути оброблений інгібітором проростання, щоб запобігти росту.

Сорти часнику Hardneck дають жорстке стебло, яке проростає через центр цибулини. У порівнянні з різновидами Softneck, вони зазвичай мають більш гострий смак, з його великою різноманітністю між різновидами. До того ж вони більш витривалі, що робить їх гарним вибором для регіонів з дуже холодними зимами. Після збору цибулини мають дещо коротший термін зберігання, ніж цибулини м’яких сортів.

Сорти часнику Softneck не дають жорстких центральних стебел, але саме цей вид найчастіше ви знайдете в більшості супермаркетів. У нього відносно м’який смак. Часник Softneck – кращий вибір для регіонів з м’якими зимами, і це той вид, з якого можна плести часникові коси.

Слонячий часник схожий на гігантську головку часнику, і дійсно, він належить до того ж роду, Allium. Тим не менш, це не «справжній» часник, він більш тісно пов’язаний з цибулею-пореєм.

Шість кроків для посадки часнику

Плануйте посадити часник восени приблизно за чотири-шість тижнів до того, як земля промерзне. Підготуйте грунт, щоб розм’якшити його на глибину не менше 20 сантиметрів і змішати з повільним вивільненням гранульованих органічних добрив. Безпосередньо перед посадкою подрібніть головки часнику на окремі зубчики, залишивши якомога більше паперового покриття на кожному.

Посадіть їх на глибину, розташувавши загостреними кінцями вгору. Обережно полийте, щоб грунт осів, а потім накрийте грядку шаром соломи. Навіть при зниженні температури повітря грунт буде залишатися досить теплим, щоб недавно посаджені гвоздики пустили коріння, перш ніж земля замерзне.

Іноді можна побачити, як восени утворюються зелені пагони; це нормально і не зашкодить рослинам. Навесні вони почнуть рости всерйоз, тому тоді і влітку тримайте грядку прополкою та поливайте.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.