Вівторок, 19 Березня, 2024

Про ІТ-кластер у Хмельницькому

Сфера ІТ швидко розвивається в Україні. Місто Хмельницький не виключення. У нас працює велика кількість ІТ компаній, тому обласний центр може похизуватися талановитими та перспективними спеціалістами. У обласному центрі навіть створили ІТ-кластер. Сьогодні ми поговоримо про історію створення ІТ-кластеру та хто є його учасниками. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Що таке ІТ-кластер

Кластер — це об’єднання юридичних чи фізичних осіб на основі спільних інтересів. Є різного типу об’єднання: економічні, освітні, в тому числі, і у сфері інформаційних технологій. Мета такого об’єднання — тісна, чесна, конструктивна співпраця різних ІТ-компаній, місцевої влади та вищих навчальних закладів. Загалом, такі об’єднання являються неприбутковими, неполітичними, недержавними організаціями. ІТ-кластери в Україні є у багатьох обласних центрах України: Харків, Львів, Одеса, Київ, Вінниця, Миколаїв тощо.

Розвиток ІТ в Хмельницькому

Що стосується Хмельницького, то у нашому місті ІТ-кластер почав існувати з 2018 року. Це група ініціативних людей, які об’єдналися аби розвивати сферу інформаційних технологій у Хмельницькому. Кластер очолює Степан Танасійчук. 

ІТ-кластер у Хмельницькому має наступні цілі:

  1. Розвиток інформаційних технологій в країні.
  2. Розвиток екосистеми бізнесу. Тобто ріст мережі організацій, включаючи постачальників, дистриб’юторів, споживачів…всіх тих хто беруть участь у наданні ІТ послуг в регіоні.
  3. Спільними зусиллями зробити Хмельницький містом інформаційних технологій. 

Серед тактичних цілей кластер прагне аби освітні заклади комунікували з ІТ компаніями та впровадження міжнародних проєктів.

Діяльність ІТ-кластеру заключається у тому, щоб учасники об’єднання співпрацювали між собою та розвивалися. Крім того кластер намагається активно комунікувати з хмельницькою владою та всебічно розвивати молодь міста.

Учасники ІТ-кластеру у Хмельницькому

ІТ-кластер у Хмельницькому функціонує не так давно, але він об’єднав навколо себе потужних фахівців.  Учасниками об’єднання стали 9 відомих компаній:

  • HomeGlobal Partner Soft. Компанія позиціонує себе, як команда молодих технічних спеціалістів, які надають послуги веб-розробки та дизайну. Фахівці компанії  спеціалізуються на верстці, WordPress / PrestaShop розробка та веб-дизайні (UI/UX). Потрібно зазначити, що HomeGlobal Partner Soft працюють з клієнтами по всьому світу.
  • SheepFish. Компанія спеціалізується на розробці, як складних сервісів, так і простих маркетингових сайтів. Також вони працюють над розробкою мобільних додатків. У команді є розробники, дизайнери та проєктні менеджери. SheepFish — називають себе студією повного циклу. Тобто якщо клієнт до них звертається, то вони роблять все “під ключ”: починаючи від фірмового неймінгу, закінчуючи просуванням SEO.
  • Stfalcon. На ринку не один рік, тому є представництво не лише в Хмельницькому, а й у Києві та Бостоні. Їхня робота — це мобільні додатки складні веб-сервіси, UI/UX дизайн. Компанія прагне розробляти технічне забезпечення аби допомогти українському бізнесу збільшувати прибутки. Команда працює над собою та проводить різноманітні заходи і робить все аби ІТ сфера розвивалася у Хмельницькому.
  • CompLife. Компанія допомагає автоматизувати роботу підприємства: підбирають та постачають обладнання, розробка індивідуальних програм для ефективного ведення бізнесу, розробка сайтів та ремонт комп’ютерної, оргтехніки.
  • GMHOST. На ринку з 2013 року, тому провайдер послуг дата-центру відомий у Хмельницькому та за його межами.  Компанія допомагає бізнесу робити його ІТ-забезпечення надійним, економним, безперервним. GMHOST надає послуги — оренда виділених і віртуальних серверів.
  • Avivi. Компанія розпочала свою історію у 2007 році. За роки роботи Avivi розширилися до трьох офісів в Україні, а також є іноземні представництва у Канаді та США. Центральний офіс знаходиться у місті Хмельницькому. Компанія займається впровадженням CRM “Бітрікс24”, розробкою додатків, розробкою, підтримкою та аудитом сайтів. Avivi має клієнтів за межами України: Польща, Німеччина, Ямайка, США, Велика Британія, Угорщина, Бразилія, Туреччина тощо. У 2019 році компанія Avivi отримала нагороду “Рестарт Року” за активну міжнародну позицію. 
  • Studio Presto. Це креативна дизайнерська студія, яка працює з відомими брендами. У роботі компанія поєднує силу емоцій та функціоналість. Мета Studio Presto — дати можливість клієнтам досягти своїх цілей за допомогою дизайнерських рішень, які створює компанії.
  • Avenga. Почала працювати у 2019 році коли чотири компанії з різним досвідом, культурою, сильними сторонами об’єдналися в одне ціле. Компанія надає комплексні послуги цифрової трансформації, пов’язані з впровадженням технологій, інтеграцією та розробкою, а також стратегією та консультуванням.
  • ANVI. Цифрова компанія, яка не лише розробляє програмне забезпечення, а й допомагає набирати ІТ-персонал. З 2015 року задовольняють потреби компаній, які бажають знайти висококваліфікованих спеціалістів. Також можуть надати готовий продукт своїм клієнтам у вигляді розробки програмного забезпечення. ANVI працює у сфері аутсорсингу та аутстафінгу.

Популярні ІТ-кластери в Україні

Як ми вже писали вище в Україні у багатьох містах створені ІТ-кластери. А все тому, що ринок інформаційних технологій за останні роки надзвичайно зріс. У кінці 2020 року згідно з звітом IT Ukraine Report, в Україні налічувалося понад 1,6 тисяч ІТ-компаній, понад 4 тисяч технологічних компаній і близько 185 000 розробників.

Відповідно потужні ІТ-кластери діють у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі. Такі об’єднання залучають фінансування від закордонних та українських компаній, що позитивно впливає на економіку міста та країни в цілому. Також метою кластерів є поширення інформації про українських фахівців, їхні проєкти та досвід роботи. Таким чином привертається увага інвесторів, створюються нові робочі місця, молоді люди залишаються в країні працювати та розвиватися.

Звичайно, що у кожному місті намагаються створити комфортні умови аби розробники та інші спеціалісти в ІТ-сфері працювали та платили податки на українській землі. До речі, у Києві був створений перший інноваційний парк UNIT.City, який займає площу у 25 гектарів. Тут функціонує понад 100 компаній-резидентів з чотирма науково-дослідними лабораторіями. Але зупинятися на цьому не будуть. В планах надати 15 тисяч робочих місць у сфері інформаційних технологій. Подібний парк прагнуть створити у місті Лева. Не секрет, що у Львові велика кількість ІТ-спеціалістів, тому тут планують запустити аналогічний проєкт. Парк буде розташований на території у 1.77 гектарів. У комплексі будуть не лише офіси, а й коворкінг, парковка, та приміщення для дозвілля. А ще тут буде розділена офісна та житлова зона.

Сфера ІТ — активно розвивається на території Хмельницької області та всієї України. У нас надзвичайно талановиті люди, які виконують свою роботу якісно, професійно та оперативно. Сподіваємося, що у Хмельницькому ІТ кластері буде більше учасників, які спільними зусиллями, кваліфікованою роботою будуть прославляти рідне місто та Україну.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.