Кам’янець-Подільський — прекрасне місто зі своєю історією. Це стародавнє містечко люблять відвідувати туристи, адже архітектура вражає. Кам’янець умовно ділиться на кілька мікрорайонів, які мають свою архітектуру, минуле. Сьогодні ми більше поговоримо про ці мікрорайони. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua з посиланням на www.3849.com.ua.
Старе місто — найстаріша частина Кам’янця
Старе місто обожнюють туристи. Адже саме в цьому мікрорайоні розташована квітка на камені — фортеця, стародавні вулички, визначні пам’ятки архітектури. Взагалі, Старе місто розташоване в петлі річки Смотрич. Цей район має чотири майдани, 21 вулицю, 2 вузли та 5 провулків.
Потрібно відзначити, що Старе місто має площу близько 121 гектара та є унікальним комплексом. Що стосується архітектури, то вона зберегла зразки культур різних народів: українців, поляків, турків, вірменів, росіян. На території мікрорайону проживає орієнтовно чотири тисячі містян.
Руські та Польські фільварки — мікрорайони, які були передмістями
Руські та Польські фільварки — це два мікрорайони, які розташовані по обидві сторони Старого міста.
Руські фільварки спершу називали Руські гумниська. У 1865 році район міста вирішили перейменувати на Маріїнську слободу, але ця назва не прижилася. Для туристів Руські фільварки — це чудовий оглядовий майданчик, адже з цього мікрорайону видно все Старе місто.
Польські фільварки мали також інші назви. Їх називали Горні фільварки, Лядські фільварки, Лядські гумниська. У 1865 році цей мікрорайон також вирішили перейменувати. Нова назва Олександрівська слобода теж не прижилася серед місцевих жителів.
Біланівка була приміським селом
Мікрорайон Біланівка розташований між Польськими фільварками та Жовтневим. Колись це було село, яке утворилося в 1742 році. Спершу поселення мало назву Долішні фільварки. Сучасна назва пішла від прізвища одного із жителів. Білан був заможним мешканцем поселення, тому цей населений пункт отримав назву Біланівка.
Біланівка стала частиною Кам’янця-Подільського в 1926 році.
Новий план та Циганівка
Сучасний мікрорайон Кам’янця-Подільського називають Новий план. Цей район почали забудовувати в другій половині 19 століття. А ще він з’єднує Польські та Руські фільварки.
Циганівка раніше була північною частиною Нового плану, проте з часом тут утворився новий мікрорайон. Мікрорайон має вісім кварталів. Що стосується, назви, то вона з’явилася в другій половині 19 століття. У частині цього району часто зупинялися цигани. Вони облаштували тут табори, адже існувала заборона на перебування вночі в містах циган.
Видрівка — подарунок Катерини ІІ
Цей мікрорайон також має свою історію. Після того, як Поділля приєдналося до Росії, Катерина ІІ подарувала частину землі козаку Видрі. Відповідно і назва району походить від цього прізвища. Видрівка також була передмістям. Тут функціонувало 40 господарств та мешкало 224 жителі. Туристи мають змогу побачити в цьому мікрорайоні будинок колишнього млина Ірафа.
Кам’янець-Подільський — окраса Поділля, адже саме в цьому місті зосереджена велика кількість пам’яток архітектури. Коли було збудовано це славне місто достеменно невідомо. Але Кам’янець-Подільський — один з головних центрів історичного регіону Поділля та мав Магдебурзьке право.
Ось така історія створення мікрорайонів в Кам’янці-Подільському. Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки.
А які мікрорайони Кам’янця подобаються вам? Чекаємо на ваші коментарі в соціальних мережах. Нам важлива ваша думка.