У місті Хмельницькому є велика кількість будинків, споруд, пам’яток архітектури. Вагому роль у культурному житті обласного центру відіграє філармонія. Саме сюди хмельничани приходять аби насолодитися музикою, відвідати концерти зірок шоу-бізнесу. Сьогодні ми поговоримо про історію створення філармонії в місті Хмельницькому. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua з посиланням на oblfilarmonia.com.
На місці сучасної філармонії був пустир
Обласна філармонія — велична споруда, яка є не лише окрасою міста, а й виконує свої мистецькі функції. Вона розташована на перетині двох вулиць: Героїв Маріуполя (колишня Гагаріна) та Кам’янецької. Але понад сто років тому на цьому місці був величезний пустир, який називали Кінна площа. Названа ця локація була так не випадково. Адже на Кінній площі продавали коней, вози, брички та інший кінний інвентар. Ярмаркували на цьому місці проскурівчани до початку ХХ століття. Потім торгівлю перенесли в район Фельштинського переїзду. Сьогодні це локація поблизу сучасного речового ринку, перехід через залізничні колії. А Кінну площу поступово почали забудовувати різними будівлями.
Як була створена концертна організація
Кам’янець-Подільська область була утворена в 1937 році. І до 1941 року місто Кам’янець-Подільський було обласним центром. Відповідно в 1938 році була заснована обласна філармонія в Кам’янці-Подільському. Концертна організація була створена аби популяризувати досягнення різних видів мистецтва. Через кілька місяців після того, як обласний центр перенесли до Проскурова, розпочалася Друга світова війна. Зрозуміло, що філармонія перестала виконувати свої безпосередні функції.
У 1945 році обласна філармонія відновила свою роботу, проте вже в Проскурові. Перше приміщення обласної філармонії було в колишньому кінотеатрі “Оаза” (сучасний будинок монотеатру “Кут”).
Що стосується сучасної будівлі, то вона була збудована в 1960 році. Зал налічував 750 місць і в цьому будинку функціонував музично-драматичний театр імені Петровського. Понад двадцять років у цій будівлі жителі та гості Хмельницького дивилися театральні вистави. А в 1982 році театр переїхав у нове приміщення. Відповідно обласна філармонія розпочала свою роботу за новою адресою: вулиця Гагаріна, 7.
Гордість Хмельницької обласної філармонії
Академічний ансамбль пісні та танцю “Козаки Поділля” був заснований у той самий рік, що і обласна філармонія — 1938 рік. Це була спершу хорова капела, а після Другої світової війни ансамбль отримав назву “Подолянка”. Колектив розвивався, вдосконалював свої вміння та досягав успіху не лише в Україні, а й за кордоном.
У 1989 році ансамбль перейменовано в «Козаки Поділля». Він став один із найкращих колективів на території Україні, є дипломатом Всесвітнього фестивалю молоді й студентів, нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України, лауреат Численних міжнародних і Всеукраїнських фестивалів і конкурсів.
Також у філармонії є чудовий концертний органний зал. Він був обладнаний у 1991 році. У залі на 200 глядачів було встановлено орган відомої на той час фірми. Без перебільшення це була визначна подія в культурному житті міста Хмельницького. Саме тому в нашому місті систематично проводяться Міжнародні фестивалі органної та камерної музики.
Потрібно зазначити, що на сцені обласної філармонії виступало багато талановитих, заслужених та народних артистів України. Хмельничани мали змогу побачити виступи відомих зірок, які приїжджали на гастролі до Хмельницького та виступали в обласній філармонії.
Ось така історія створення обласної філармонії. Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви більше дізналися про рідне місто.